Niedziela, 22 grudnia | Imieniny: Honoraty, Zenona, Franciszki
16.05.2017 | Czytano: 124

Kolejne spółdzielnie mieszkaniowe decydują się na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej

Kolejne spółdzielnie mieszkaniowe decydują się na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Do tego grona dołączyły Bieńczyce. Dzięki temu w mieście likwidowane są kolejne piece węglowe.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej planuje w kolejnych latach (2017-2023) podłączyć do sieci ciepłowniczej następne budynki. Wczoraj przedstawiciele spółki podpisali kolejną umowę z zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej „Bieńczyce”. Chodzi o program „Ciepła woda bez piecyka”. Dzięki temu planowana liczba krakowskich mieszkań, w których w najbliższych latach instalacja centralnej ciepłej wody zastąpi piecyki gazowe, przekroczyła liczbę 25 tysięcy.

Z ciepłej wody, podgrzewanej z miejskiej sieci, korzystają już mieszkańcy 15 krakowskich spółdzielni mieszkaniowych. Udział systemów ciepłowniczych w naszym mieście to obecnie 65 proc.

Sieć zostanie rozbudowana w tym roku w rejonie ulic: Szlak, Krowoderska, Basztowa, Gertrudy, Dietla do ulicy Sebastiana, Paulińska, Kordeckiego, Bożego Ciała, Staromostowa - Celna, Barska oraz Różana.- Do 2023 roku chcemy wybudować 111 kilometrów sieci ciepłowniczej - dodaje prezes Sady.

W ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w latach 2017-2022 planuje się podłączenie do sieci ciepłowniczej 215 budynków, w których zostanie zlikwidowanych 2050 palenisk węglowych. Rok 2022 może dziwić, szczególnie dlatego, że już w 2019 w Krakowie zacznie obowiązywać całkowity zakaz palenia węglem. Przedstawiciele MPEC tłumaczą jednak, że do tego momentu przewidują zrealizowanie 98 procent zakładanego planu wymiany pieców.

opr. ab

Źródło krakow.anszemiasto.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl