Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej planuje w kolejnych latach (2017-2023) podłączyć do sieci ciepłowniczej następne budynki. Wczoraj przedstawiciele spółki podpisali kolejną umowę z zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej „Bieńczyce”. Chodzi o program „Ciepła woda bez piecyka”. Dzięki temu planowana liczba krakowskich mieszkań, w których w najbliższych latach instalacja centralnej ciepłej wody zastąpi piecyki gazowe, przekroczyła liczbę 25 tysięcy.
Z ciepłej wody, podgrzewanej z miejskiej sieci, korzystają już mieszkańcy 15 krakowskich spółdzielni mieszkaniowych. Udział systemów ciepłowniczych w naszym mieście to obecnie 65 proc.
Sieć zostanie rozbudowana w tym roku w rejonie ulic: Szlak, Krowoderska, Basztowa, Gertrudy, Dietla do ulicy Sebastiana, Paulińska, Kordeckiego, Bożego Ciała, Staromostowa - Celna, Barska oraz Różana.- Do 2023 roku chcemy wybudować 111 kilometrów sieci ciepłowniczej - dodaje prezes Sady.
W ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w latach 2017-2022 planuje się podłączenie do sieci ciepłowniczej 215 budynków, w których zostanie zlikwidowanych 2050 palenisk węglowych. Rok 2022 może dziwić, szczególnie dlatego, że już w 2019 w Krakowie zacznie obowiązywać całkowity zakaz palenia węglem. Przedstawiciele MPEC tłumaczą jednak, że do tego momentu przewidują zrealizowanie 98 procent zakładanego planu wymiany pieców.
opr. ab
16.05.2017 | Czytano: 124
Kolejne spółdzielnie mieszkaniowe decydują się na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej
Kolejne spółdzielnie mieszkaniowe decydują się na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Do tego grona dołączyły Bieńczyce. Dzięki temu w mieście likwidowane są kolejne piece węglowe.
Źródło krakow.anszemiasto.pl
Komentarze
Reklama