Niedziela, 23 czerwca | Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
26.04.2017 | Czytano: 130

Arcybiskup Jędraszewski na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego

Kwietniową sesję sejmiku rozpoczęło wystąpienie Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Arcybiskup Jędraszewski na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego
Arcybiskup swoim przemówieniem nawiązał do poematu kardynała Karola Wojtyły "Myśląc ojczyzna": - To właśnie tu, w sejmiku, toczą się ważne sprawy dla naszej małej ojczyzny - Małopolski. To także kwestie, które są niezwykle istotne również z punktu widzenia kościoła. A Kościół wchodzi w rzeczywistość świecką na zasadzie gotowości dialogu i współpracy - podkreślał arcybiskup Jędraszewski, który nawiązał również do Światowych Dni Młodzieży. - Dziękuję za wsparcie i pomoc we współorganizacji tego niezwykłego spotkania. Samorząd województwa wykazał się wielką otwartością i dobrem, dzięki czemu ŚDM były wzajemnym ubogaceniem i radością oraz poprzez Małopolskę, wielką promocją Polski - zakończył.

Podczas sesji radni zdecydowali m. in. o wsparciu po raz kolejny Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Z budżetu województwa przekazano na ten cel prawie 144 tys. zł.

Dzięki środkom dla MDON w całej Małopolsce zostaną zorganizowane ciekawe imprezy z myślą o niepełnosprawnych m.in. piknik integracyjny, koncerty, warsztaty artystyczne oraz zawody sportowe.

Źródło UMWM

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl