Sobota, 22 czerwca | Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
20.04.2017 | Czytano: 75

Małopolska zapomniała o Janie Pawle II?

W materiałach reklamowych dotyczących wybitnych Małopolan zabrakło wzmianki o tym bodajże najwybitniejszym - Janie Pawle II. Tak przynajmniej twierdzi jedna z radnych wojewódzkich. Władze Małopolski wyjaśniają kontrowersje.

Radna sejmiku wojewódzkiego, Barbara Dziwisz, nie kryjąc oburzenia zauważyła, że odebrała sygnały od wielu mieszkańców Małopolski w sprawie materiałów reklamowych wydanych przez urząd marszałkowski, a które poświęcone zostały najsłynniejszym Małopolanom.

- Wśród wielu nazwisk zabrakło ...Jana Pawła II. Najwybitniejszego Polaka i oczywiście Małopolanina, którego szanowali i podziwiali najwyższe autorytety świata, osobistości z dziedziny nauki, kultury, polityki oraz rzesze zwykłych ludzi na całym świecie! - zwróciła uwagę władzom województwa.- Był wzorem dla milionów, nie doczekał się uznania w swoim rodzinnym regionie. Na indywidualne prezentacje zasłużyli natomiast członkowie zarządu województwa wybrani dla służby dla Małopolski, którzy wykorzystują swoją pozycję do bezwstydnego lansowania siebie za publiczne pieniądze!

Radna Dziwisz domagała się jednocześnie natychmiastowego usunięcia kompromitujących samorząd materiałów i wyciągnięcia konsekwencji „wobec osób odpowiedzialnych za ten skandal”.

- Prezentacja na wizytówkach członków zarządu ma przede wszystkim charakter informacyjny i zawiera opis ich kompetencji oraz dane kontaktowe - odpowiedział Jacek Krupa, marszałek małopolski. - Służy to ułatwieniu i upowszechnieniu dostępu do osób publicznych, które mogą podjąć działania w określonej dziedzinie - wyjaśnił.

Szef małopolskiego samorządu odniósł się też do kwestii "zapomnianego" Jana Pawła II. Zaznaczył, że papież Polak zasługuje na szczególne wyróżnienie.

- W związku z tym wspólnie z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przygotowana została wizytówka dedykowana wyłącznie osobie św. Jana Pawła II - poinformował marszałek Krupa. - Muzeum przekazało zarówno zdjęcie, jak i tekst, w celu wyeksponowania tak wielkiego autorytetu jakim był św. Jan Paweł II.

Wspomniana wizytówka jest dystrybuowana do wszystkich instytucji objętych Systemem Koordynacji Marki Małopolska.Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl