Środa, 24 kwietnia | Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
24.03.2017 | Czytano: 57

Sekretarze samorządów z całej Polski spotkają się w Krakowie

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Forami Sekretarzy samorządów terytorialnych z całego kraju zapraszają do udziału w Krajowym Kongresie Sekretarzy, który odbędzie się w Krakowie w dniach 29-30 maja 2017 r.

Gospodarzem wydarzenia jest działające przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji Forum Sekretarzy Samorządów Polski Południowej, które w tym roku obchodzi Jubileusz 25-lecia.

Ogólnopolskie wydarzenie tego typu jest organizowane w naszym regionie po raz pierwszy od wielu lat. Kongres zgromadzi urzędników samorządowych stanowiących trzon kierownictwa urzędów i odpowiadających za ich prawidłowe funkcjonowanie. Celem wydarzenia jest integracja środowiska Sekretarzy, jak również pokazanie dorobku samorządów małopolskich, stworzenie okazji do merytorycznej dyskusji we „wspólnocie praktyków”, a także pola do wymiany doświadczeń i konsolidacji profesjonalistów ze środowiska samorządowego wokół najważniejszych spraw. Kongres został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa.Tematami wiodącymi tegorocznej edycji Kongresu są cyberbezpieczeństwo, wykorzystanie technologii informatycznych w relacjach z obywatelem oraz partycypacja społeczna w administracji publicznej. W trakcie Kongresu przedstawione zostaną wnioski z raportu „Realizacja usług publicznych w jst – ograniczenia, możliwości, rekomendacje”, opracowanego dla Ministerstwa Rozwoju przez FRDL w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich RP oraz Związkiem Powiatów Polskich. W wydarzeniu wezmą również udział przedstawiciele amerykańskiej organizacji ICMA (International City/County Management Association), zajmującej się rozwojem i doskonaleniem metod i technik zarządzania lokalnego.

Krajowy Kongres Sekretarzy – 29-30.05.2017 Kraków, Hotel Park Inn by Radisson, ul. Monte Cassino 2
Więcej informacji oraz aktualny program Krajowego Kongresu Sekretarzy: www.kongressekretarzy.pl

opr.s/ zdj. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
Źródło mat. prasowy

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl