Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
21.02.2017 | Czytano: 68

Bloki w ramach programu Mieszkanie Plus mogą stanąć także w Krakowie

Bloki w ramach programu Mieszkanie Plus mogą stanąć na czterech działkach w dwóch krakowskich dzielnicach. List intencyjny w tej sprawie ma być podpisany w czwartek. To wstęp do rozpoczęcia inwestycji.

Mieszkanie Plus to rządowy program budowy mieszkań pod wynajem, z późniejszą opcją uzyskania własności, dla mniej zamożnych rodzin. Rząd w całej Polsce szuka terenów pod inwestycje. Także w Krakowie. Władze miasta wyznaczyły cztery działki pod Mieszkanie Plus. Trzy na Prądniku Białym i jedną w Podgórzu Duchackim. W ten czwartek zostanie podpisany list intencyjny w tej sprawie. To wstępne porozumienie, które ma się zakończyć budową.

Trzy działki znajdują się blisko siebie na Prądniku Białym, tuż przy granicy miasta, wzdłuż ulicy Jęczmiennej. Lepszą lokalizację ma czwarta - pomiędzy ulicą Michała Żaka, a Okopową. Działka w Podgórzu Duchackim, niedaleko Centrum Jana Pawła II, jest lepiej skomunikowania, w pobliżu znajduje się między innymi pętla tramwajowa na Kurdwanowie.

Rozmowy z miastem w sprawie wykorzystania działek prowadzi spółka BGK Nieruchomości (BGKN, spółka zależna Banku Gospodarstwa Krajowego), którą powołano do realizacji programu Mieszkanie Plus.

Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy inwestycyjnej. Poprzedzona jest ona analizami ekonomicznymi, technicznymi i prawnymi. Później wypracowuje się warunki transakcji pomiędzy BGKN a samorządem czy spółką celową. Kiedy może zacząć się budowa rządowych mieszkań w Krakowie? Na razie nie wiadomo. W połowie grudnia zeszłego roku podpisano umowę na budowę 180 mieszkań w Białej Podlaskiej. Dwa miesiące po podpisaniu listu intencyjnego. W Małopolsce listy podpisano już z Chrzanowem, Skawiną i Trzebinią.

opr. ab
Źródło krakow.naszemiasto.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl