Środa, 24 kwietnia | Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
15.10.2016 | Czytano: 103

Bezpłatna komunikacja miejska dla miłośników książek

Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę uprawniającą do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Krakowie uczestników Międzynarodowych Targów Książki i Festiwalu Conrada, którzy w dniach 27-30 października br. będą mieli przy sobie ważny bilet wstępu na Targi.

Z ideą wprowadzenia tej wyjątkowej ulgi dla czytelników wystąpił Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, przychylając się do wspólnej inicjatywy Targów w Krakowie Sp. z o.o., Krakowskiego Biura Festiwalowego – Operatora Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Radnych Komisji Kultury i Ochrony Zabytków.

– Bycie Krakowianinem oznacza szczególny stosunek do książki. Krakowianie chętnie deklarują swoje przywiązanie do literatury, wiele czytają, tłumnie odwiedzają Festiwal Conrada, a krakowskie Targi Książki rokrocznie biją rekordy frekwencji – mówi Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. – Uznałem, że przypadająca na ten rok 20. edycja Targów i kulminacja kolejnej edycji Festiwalu Conrada, z gwiazdorską obsadą wybitnych pisarzy i intelektualistów, to znakomity kontekst dla podkreślenia, że manifestowanie postaw czytelniczych w Krakowie – Mieście Literatury UNESCO jest dla nas ogromnie ważne. W ten sposób nie tylko upowszechniamy książkę jako dobro kultury, nie tylko zachęcamy do odwiedzania Targów Książki i Festiwalu Conrada, ale także promujemy zrównoważony transport publiczny, którego wysoką jakością również możemy się szczycić.

Udogodnienie będzie obowiązywać w dniach 27-30 października. Do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Krakowie uprawnieni będą pasażerowie legitymujący się biletem wstępu na Targi Książki. Na ulgach skorzystają przede wszystkim czytelnicy przemieszczający się między Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9, gdzie odbywają się Targi, a spotkaniami Festiwalu Conrada, odbywającymi się w Pałacu Czeczotki (dawna Galeria Centrum, ul. Wiślna 1). Rozwiązanie pomoże odciążyć ulice i parkingi, ma stanowić dla mieszkańców zachętę do aktywnego spędzania najbardziej literackiego tygodnia roku.

– Cieszy nas fakt, ze wspólna inicjatywa Krakowskiego Biura Festiwalowego i Targów w Krakowie Sp. z o.o. została pozytywnie przyjęta przez Pana Prezydenta i Radę. Uchwała Rady Miasta o bezpłatnym przejeździe środkami komunikacji miejskiej w Krakowie dla posiadaczy biletu wstępu na nasze Targi to bardzo ważny przekaz dla mieszkańców miasta i czytelników z całej Polski, pokazujący troskę Radnych o poziom czytelnictwa i dbanie o promocję literatury. Ułatwienie uczestnikom jubileuszowej, 20. odsłony Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® udziału w najciekawszych wydarzeniach podczas kulminacyjnych dni Festiwalu Conrada jest gestem na miarę Miasta Literatury UNESCO – dodaje Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o.

Pomysłodawcy inicjatywy nie wykluczają jej kontynuacji w kolejnych latach. Kraków może kontynuować w ten sposób jedną z najbardziej oryginalnych kampanii promocji transportu publicznego w naszym kraju w połączeniu z szeroką promocją czytelnictwa.
Źródło mat. prasowy

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl