Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
11.10.2016 | Czytano: 96

Małopolska ponownie będzie gospodarzem zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Już po raz siódmy młodzi sportowcy będą walczyć pod Tatrami o medale. Decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych w 2017 roku będzie znów Małopolska. Szacuje się, że w zawodach weźmie udział nawet 1,5 tys. uczestników.

Małopolska ponownie będzie gospodarzem zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to pierwsza ogólnokrajowa impreza sportowa o randze Mistrzostw Polski dla młodych sportowców w kategorii wiekowej juniora młodszego.

- Młodzi sportowcy mogą naprawdę poczuć się jak na olimpiadzie – całe wydarzenie jest bowiem zorganizowane na wzór igrzysk, łącznie z całym ceremoniałem. Czeka nas więc wiele sportowych emocji – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa – Fakt, że ministerstwo już po raz siódmy powierza nam organizację młodzieżowej olimpiady jest dla mnie wyraźnym dowodem na to, że nie ma lepszego miejsca dla sportów zimowy niż nasz region. Trudno się temu dziwić, mamy najlepszą w Polsce bazę sportową, noclegową i organizacyjną. Wierzę też, że młodzież, która nas odwiedzi, doceni też walory turystyczne i przyrodnicze naszego regionu – kończy.

Rywalizacja na przyszłorocznej zimowej Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży będzie rozgrywana w 8 dyscyplinach sportowych, które są ujęte w programie profesjonalnych igrzysk: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie (tor długi, short track), narciarstwo (alpejskie, biegi, skoki i kombinacja norweska), saneczkarstwo, snowboard. Już wiadomo, że weźmie w nich udział nawet 1500 uczestników, w tym ok. 970 najlepszych młodych zawodników w kraju.

Małopolska gościła Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach zimowych już sześć razy – w 1996 r., 1999 r., w 2002 r., 2007 r., 2011 r. i 2015 r. Każda z tych edycji była wysoko oceniana przez uczestników, Polskie Związki Sportowe oraz władze resortowe odpowiedzialne za kulturę fizyczną i sport.

opr.s/
Źródło biuru prasowe UMWM

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl