Sobota, 25 maja | Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
10.10.2016 | Czytano: 207

Rusza budowa węzła w Poroninie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisały dziś umowę z konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. z Będzina ( lider ) i EUROVIA POLSKA S.A. (partner) na budowę węzła komunikacyjnego w Poroninie.

Inwestycja obejmie budowę węzła drogowego na skrzyżowaniu dróg DK 47 z DW 961, ronda czterowlotowego na skrzyżowaniu dróg DK 47 z DW 961 oraz drogi powiatowej nr 1651, z pasami do skrętu w prawo poza jezdnią ronda, wraz z budowa wlotu południowo-zachodniego drogi krajowej nr 47 i rozbudowa wlotu zachodniego DK 47. W ramach inwestycji powstanie wiadukt drogowy w ciągu DK 47, nad DW 961, wiadukt kolejowy nad DW 961, przejście podziemne dla pieszych pod droga krajową i linią kolejową, tunel drogowy o dł. ok. 36 metrów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 961, kładka dla pieszych nad drogą wojewódzką nr 961 oraz chodniki, zatoki autobusowe, ciąg pieszo-rowerowy, drogi dojazdowe.

Rozebrany zostanie stary most na potoku Poroniec w ciągu drogi krajowej nr 47 i wybudowany nowy, a także rozebrany dotychczasowy i wybudowany nowy most na rzece Biały Dunajec, w ciągu drogi powiatowej. Na czas budowy nowych mostów powstaną mosty tymczasowe, na które zostanie przełożony ruch pojazdów.

Całość inwestycji ma powstać w ciągu 22 miesięcy od daty podpisania umowy. Koszt wynosi ponad 43 mln 868 tys. zł brutto. Za wykonane prace zapłaci GDDKiA.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl