Niedziela, 23 czerwca | Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
10.08.2016 | Czytano: 97

Co dalej z krakowskim "szkieletorem"?

W lipcu wstrzymano prace przy przebudowie szkieletora. Jak się okazuje, dalsza rozbiórka odbędzie się pod ziemią i ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Przebudowa szkieletora ruszyła pod koniec marca. Od tego czasu wykonano kilka wyburzeń, rozebrano elementy żelbetowe po stronie zachodniej i południowej, a następnie rozpoczęto rozbiórkę konstrukcji stalowej od strony północnej. Wyburzono niższą część budynku.

Mniej więcej w połowie lipca prace przerwano. Częściowo było to związane ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży. Jednak wkrótce robotnicy wrócą na plac budowy, a prace rozbiórkowe zejdą pod ziemię.

Przypominamy, że szkieletora zastąpi kompleks pięciu budynków (Unity Centre) przy rondzie Mogilskim z głównym Unity Tower (Wieża Jedności). Całość ma być ukończona w połowie 2018 roku. Nowy wieżowiec będzie miał 102,5 metrów wysokości i 27 kondygnacji. Znajdą się tam biura do wynajęcia, a na samej górze przeszklony taras widokowy oraz restauracja. Koszt inwestycji szacuje się na 100 mln euro.

opr. ab

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl