Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
22.07.2016 | Czytano: 137

Otwarcie ronda na Łysej Polanie (zdjęcia)

Prawie 2,5 mln zł kosztowała przebudowa drogi wojewódzkiej nr 960 na trasie między Wierchem Poroniec a Łysą Polaną. W efekcie tego powstało rondo, z którego turyści łatwo dostaną się na parking w Palenicy Białczańskiej, a dalej m.in. do Morskiego Oka czy, czy do przejścia granicznego w Łysej Polanie.

- To bardzo ważna inwestycja, a zarazem jeden z elementów rozwiązywania problemów komunikacyjnych Podhala. Po pierwsze, to znaczne ułatwienie kontaktu ze Słowacją, a po drugie usprawnienie dla mieszkańców Podhala i przyjeżdżających tu turystów – mówił o otwartej dziś inwestycji członek zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda.

Przedsięwzięcie cieszy również słowackich partnerów Województwa Małopolskiego. Gratulacje, związane z zakończeniem prac składali: Štefan Bieľak, wiceprzewodniczący Samorządowego Kraju Preszowskiego oraz Vladimír Kozák, dyrektor Zarządzania i Utrzymania Dróg.

Zakończone zadanie skupiało się na upłynnieniu i poprawie bezpieczeństwa na trasie Wierch-Poroniec-Morskie Oko, a więc m.in. zapewnieniu turystom i Małopolanom jeszcze lepszego dostępu do parkingu na Palenicy Białczańskiej oraz przejścia granicznego na Łysej Polanie.

Roboty obejmowały m.in. rozbudowę DW 960 od strony Republiki Słowackiej oraz w kierunku Morskiego Oka, budowę ronda na skrzyżowaniu DW 960 z drogą powiatową nr 1649K, budowę zatoki autobusowej oraz chodnika po obu stronach drogi wojewódzkiej a także zamontowanie oświetlenia oraz urządzeń odwadniających i odprowadzających wodę.

Dzięki przebudowie upłynni się ruch samochodów czy autobusów w tym rejonie, co będzie miało pozytywny wpływ na środowisko – zmniejszy się emisja zanieczyszczeń komunikacyjnych. Dzięki nowej nawierzchni na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego zrobi się też ciszej i bezpieczniej.

oprac. r/ zdjęcia w galerii Piotr Korczak
Źródło UMWM

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl