Wtorek, 28 listopada | Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
21.07.2016 | Czytano: 20

Otwarto połączenie DW 780 z Węzłem Mirowskim

Mieszkańcy krakowskich Przegorzał i Bielan mogą już korzystać z tzw. „lokalnej obwodnicy”. Połączenie pomiędzy drogą wojewódzką nr 780 a Węzłem Mirowskim otworzyli marszałek Jacek Krupa oraz wicemarszałek Wojciech Kozak. Nowa droga znacznie ułatwi życie nie tylko mieszkańcom Krakowa, ale też wszystkim, którzy korzystają z małopolskich dróg.

W ramach inwestycji powstał ponad kilometr trasy, która zapewni bezpośrednie połączenie drogi wojewódzkiej 780 z autostradą A4 w Węźle Mirowskim. Umożliwi więc dostęp do autostrady w kierunku Rzeszowa, z drogi wojewódzkiej nr 780 (od strony Alwerni) bez konieczności przejazdu przez krakowskie ulice Księcia Józefa i ul. Mirowską oraz drogę wojewódzką nr 774 i węzeł Balice. Całkowity koszt budowy to prawie 19 mln zł, a 85 proc. tej kwoty pochodziło z funduszy europejskich (RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020)

- Łącznik, który dziś otwieramy, to inwestycja niezwykle ważna z perspektywy zarówno mieszkańców, jak i osób podróżujących po Małopolsce. Dzięki niej wyprowadzimy część ruchu tranzytowego z krakowskich Przegorzał i Bielan. Przede wszystkim znaczną ulgę odczują mieszkańcy obciążonej obecnie ulicy Księcia Józefa – mówi marszałek Małopolski Jacek Krupa.

Dla bezpieczeństwa kierowców i pieszych przy inwestycji zastosowano sprawdzone rozwiązania: całość jest oświetlona, skrzyżowania zastąpiły dwa ronda, przez rzekę Sankę prowadzi szeroki most, a przy samej drodze powstały bezpieczne chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Otwarta dziś inwestycja zapewni również korzystne połączenie z regionalną siecią drogową i transeuropejską siecią transportową TEN-T. Sprawniej dojedziemy także do strefy ekonomicznej.

opr.s/
Źródło UMWM

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl