Sobota, 22 czerwca | Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
20.07.2016 | Czytano: 132

Najdłuższa autostrada w Polsce jest już przejezdna. Otwarty został ostatni fragment A4

Dziś oddano do użytku ostatni odcinek autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem na Podkarpaciu. Oznacza to, że najdłuższa w Polsce, bo licząca 672 km autostrada, jest przejezdna na całym przebiegu. Trasą można przejechać od granicy z Ukrainą w Korczowej do granicy z Niemcami. Na trasie będą jednak lokalne utrudnienia na długości około 11 kilometrów.

Najdłuższa autostrada w Polsce jest już przejezdna. Otwarty został ostatni fragment A4
Odcinek z Rzeszowa do Jarosławia ma nieco ponad 41 kilometrów długości. Przejazd między tymi miejscowościami skróci się z obecnej godziny do około 20 minut. To już ostatni fragment A4, który jest jeszcze w budowie - po jego oddaniu cała autostrada będzie już gotowa - od granicy niemieckiej, do granicy z Ukrainą. Tym samym zakończy się budowa najdłuższej polskiej autostrady. Pierwszy odcinek A4 - między Krzyżową a Wrocławiem - został oddany jeszcze w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Kolejne oddawano od późnych lat osiemdziesiątych. Budowa nabrała tempa dopiero w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Oddanie do ruchu całej trasy, już bez utrudnień, planowane jest na koniec sierpnia br. Do wykonania pozostaną jeszcze prace poza pasem drogi, związane m.in. w budową dróg serwisowych czy zbiorników retencyjnych. Według zapewnień Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - prace te nie będą jednak miały wpływu na ruch na A4.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 20.10.2016 r.

Ponad 41-kilometrowy odcinek autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem był ostatnim brakującym fragmentem tej trasy, która przebiega od granicy z Ukrainą do granicy z Niemcami. W ramach oddanego w środę odcinka wybudowano m.in. 3 węzły autostradowe, ok. 80 obiektów inżynieryjnych w tym mosty i przepusty z przejściami dla zwierząt.

Podróż z Rzeszowa do Jarosławia będzie krótsza o ponad 30 min. Kierowcy jadąc autostradą A4 od gr. woj. małopolskiego i podkarpackiego do granicy państwa w Korczowej, przejadą ten odcinek w ok. 1,5 godz.

s/
Źródło GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl