Środa, 24 kwietnia | Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
09.11.2015 | Czytano: 21

Wybrano nowego marszałka

Jacek Krupa został nowym Marszałkiem Małopolski. Do zarządu województwa wszedł Grzegorz Lipiec, dotychczasowy wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. Radni wybrali też nową wiceprzewodniczącą sejmiku – została nią Małgorzata Radwan-Ballada.

Marszałka wybrano na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego. Zdecydowały tym głosy koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W głosowaniu przepadł kandydat Prawa i Sprawiedliwości - Witold Kozłowski, przewodniczący klubu radnych PiS.

Jacek Krupa był dotychczas członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego. Na stanowisku zastąpił Marka Sowę, który wszedł do Sejmu.

- Bardzo dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Dziękuję radnym PSL i PO za wolę kontynuacji koalicji dla rozwoju Małopolski. To wielkie wyzwanie i wielki obowiązek, liczę na współpracę ze wszystkimi radnymi - mówił tuż po wyborze nowy marszałek Małopolski.

Jacek Krupa był do tej pory członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego. Pochodzi ze Skawiny, jest absolwentem marketingu i zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 1990- 1998 był burmistrzem Skawiny. Potem przez cztery lata pracował jako wicestarosta krakowski, a od 2002 r. do 2005 r. był starostą powiatu krakowskiego. W 2005 r. został wybrany na posła a w 2007 r. zdobył mandat poselski po raz drugi. Był m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Od listopada 2011 r. do maja 2012 r. był wiceprezesem Krakowskiego Parku Technologicznego – spółki zarządzającej Specjalną Strefą Ekonomiczną. Od 8 maja 2012 r. członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Zarząd województwa tworzą obecnie: Jacek Krupa – marszałek Małopolski, wicemarszałkowie Wojciech Kozak i Stanisław Sorys oraz członkowie zarządu Leszek Zegzda i Grzegorz Lipiec.

r/ źródło: małopolskie.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl