Na tegorocznym festiwalu wystąpią:
Dzień pierwszy:
godz. 18.00 Grzegorz Bojanek
godz. 19.30 Ebauche z Irlandii
godz. 21.00 Harald Grosskopf z Niemiec
Dzień drugi:
godz. 16.00 Maciek Szymczuk
godz. 17.30 „Aquavoice”
godz. 19.00 Pieter Nooten z Holandii
Przed większością koncertów zostanie pokazany DVD z klipami, które będą promować płytę LP: Zenial „Minotaur” wydawnictwa Zoharum www.soundcloud.com, która pojawi się jesienią.
Pierwszy dzień festiwalu (10 lipca) rozpocznie Grzegorz Bojanek www.bojanek.wordpress.com, znany również jako Eta Carinae. Założyciel wytwórni Etalabel: www.etalabel.com. Od 2007 roku Grzegorz jest producentem artystycznym Warsaw Electronic Festival. Współpracował z wieloma artystami z USA, Kanady i Chin, a obecnie współpracuje między innymi z Michelem Banabila (dwukrotnie gościł w Gorlicach), MACHINEFABRIEK czy Yuko Parrisa.
Jako drugi wykonawca wystąpi irlandzki producent muzyki elektronicznej Alex Leonard znany jako Ebauche: www.ebauche.net. Alex ma na swoim koncie występy obok takich tuzów ambientu jak Biosphere, Frog Pocket, Ambulance, Hrvatski czy Lakker.
Gościem specjalnym pierwszego dnia festiwalu będzie Harald Grosskopf: www.haraldgrosskopf.de – żywa legenda niemieckiej muzyki elektronicznej i krautrocka. Współpracował z Klausem Schulze (albumy: Moondawn, Body Love, Body Love Vol. 2, X, Live). Razem z Manuelem Göttschingiem wchodził w skład zespołu Ash Ra. Pod własnym nazwiskiem nagrał i wydał 5 albumów, a z innymi artystami (jako członek zespołu lub muzyk sesyjny) – ponad 70 albumów. W Gorlicach Harald będzie gościem po raz drugi.
W drugim dniu festiwalu (11 lipca) jako pierwszy wystąpi Maciek Szymczuk: www.mszymczuk.pl. Będzie to koncert promujący jego nową płytę zatytułowaną „Music for Cassandra”. Płyta ukaże się w barwach wydawnictwa „Zoharum”, które oczywiście przybędzie do Gorlic ze swoim stoiskiem: www.zoharum.com. Maciek Szymczuk ze względu na szerokie zainteresowania tworzy muzykę z różnymi ludźmi pod różnymi szyldami. Jako MACIEK SZYMCZUK splata ambient, muzykę etniczną i eksperymentalną elektronikę w atmosferyczną muzykę na pograniczu snu i jawy. Jako AABZU, do spółki z Zenialem (Łukasz Szałankiewicz) starają się połączyć różnorodne zainteresowania w różnobarwną muzyczną miksturę, która zabiera słuchacza na egzotyczną wycieczkę. Jako ANOTHER ONE z Kubą Łuką dają wyraz swym pasjom tworząc gwałtowną i energetyczną mieszankę, w której dynamiczna rytmika miesza się z dzikimi partiami gitary i syntezatorów tworząc jedyny w swoim rodzaju trans. Jako TERMINUS zmierza w stronę onirycznego techno, tonącego w zaszumionych przestrzeniach: www.soundcloud.com
Kolejny koncert drugiego dnia festiwalu to jubileuszowy koncert Tadeusza Łuczejki – „Aquavoice”: www.aquavoice.pl, który w tym roku obchodzi 20 lecie działalności artystycznej. Koncertował obok takich artystów jak: Tomasz Stańko, Józef Skrzek, Marek Hołoniewski, Robin Guthrie /Cocteau Twins/, Banco de Gaia, „Higher Inteligence Agency”, Marek Biliński czy Wojtek Konikiewicz. Aquavoice na swoim koncie ma 8 płyt autorskich. Tegoroczny koncert będzie koncertem w wersji kwadrofonicznej.
Na koniec festiwalu wystąpi wspaniały Pieter Nooten – holenderski kompozytor, wokalista i klawiszowiec, związany początkowo z grupą Clan of Xymox. Brał udział w komponowaniu i nagrywaniu pierwszych trzech płyt tego zespołu. Obok Lisy Gerrard, Brendana Perry, zespołów „This Mortal Coil”, „Dead Can Dance” i innych, współtwórca brzmienia 4AD. Po odejściu z zespołu nagrał wraz z gitarzystą Michaelem Brookiem płytę długogrającą Sleeps With The Fishes, na którą złożyły się zarówno utwory premierowe, jak i znane z repertuaru macierzystej grupy Nootena.
Ceny biletów:
I dzień – 50 zł
II dzień – 50 zł
Karnet – 80 zł
opr. ab
Reklama