Środa, 24 kwietnia | Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
03.05.2015 | Czytano: 78

Medal za odwagę dla strażaka-bohatera z Poronina

Strażak Wojciech Pawlikowski został odznaczony medalem „Zasłużony dla Gminy Poronin”. Tym samym doceniono jego odwagę podczas akcji z 25 stycznia 2014r., kiedy to wyniósł z płonącego domu kobietę chorą na stwardnienie rozsiane. Wcześniej Pawlikowski odebrał tytuł Strażaka Roku 2014 Województwa Małopolskiego.

Druh Pawlikowski działa w Ochotniczej Straży Pożarnej już od 14 lat. Aktualnie w OSP w Poroninie pełni funkcję dowódcy zastępu. Jak podkreśla, służba w OSP to rodzinna tradycja. W ciągu roku aktywnie uczestniczy w ok. 40-60 akcjach ratowniczych. Na co dzień druh Wojciech Pawlikowski jest mechanikiem samochodowym i prowadzi własny zakład.

Po styczniowej akcji ratowniczej Pawlikowski został zabrany do szpitala na obserwację. Na szczęście, został wypisany do domu w stanie dobrym. Kilka miesięcy później wykazał się również odwagą. W sierpniu, w czasie pożaru restauracji "Watra" wraz z innymi strażakami wyniósł z palącego się budynku ranną kobietę.

- Wolałbym nie mieć takich okazji do nagród – powiedział w trakcie odbioru nagrody Wojciech Pawlikowski.

Strażak z Poronina został doceniony przez władze województwa małopolskiego. To właśnie one odznaczyły Pawlikowskiego honorowym tytułem Strażaka Roku 2014.

- Ochotnicza Straż Pożarna to jedna z ostatnich instytucji, gdzie ludzie wbrew wszechpanującej pogoni za zyskiem, potrafią działać dla dobra kogoś innego i to zupełnie bezinteresownie. Należy się państwu szacunek nie tylko za tą dobroć, ale też ogromne bohaterstwo - mówił w czasie gali finałowej konkursu Strażak Roku Województwa Małopolskiego wicemarszałek Stanisław Sorys.

js/
Źródło Podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl