Niedziela, 28 kwietnia | Imieniny: Pawła, Walerii, Ludwika
26.04.2015 | Czytano: 38

Kajakarstwo górskie. Mamy srebro

Kacper Sztuba srebrnym medalistą mistrzostw świata juniorów w kajakarstwie górskim. W finale olimpijskiej konkurencji kanadyjek jedynek przegrał ze Słowakiem Marko Mirgorodsky. To pierwszy medal Polaków podczas zmagań w brazylijskim Foz do Iguazu.

W decydującej batalii o medale Kacper startował jako trzeci zawodnik od końca. Uzyskał rezultat 96.42 (2 pkt. karne). W momencie gdy obejmował prowadzenie, na drugim miejscu plasował się Przemysław Nowak, który został jeszcze wyprzedzony przez Czecha Vaclava Chaloupka i zajął nielubiane czwarte miejsce.

Bez niespodzianek zakończył się finał K1 w kategorii U23. Złoty medal wywalczył Czech Jiri Prskavec, dwukrotny mistrz Europy seniorów. Szanse na medal zaprzepaścił Maciej Okręglak. Polak został niestety zdyskwalifikowany po ukończeniu rywalizacji.