Niedziela, 23 czerwca | Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
25.02.2015 | Czytano: 113

GORLICE. Koncert dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej numer I w Winnicy na Ukrainie

W dniu 24 lutego br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się koncert dzieci i młodzieży z elitarnej Szkoły Muzycznej numer I w Winnicy na Ukrainie. Koncert był częścią projektu pt. „Muzyczna Zima” realizowanego przez Fundację „Braterstwo” – Małopolska Fundacja Przyjaźni Polsko-Ukraińsko-Słowackiej.

W ramach tego projektu goście z Ukrainy wystąpili w: Krynicy-Zdroju, Krośnie, Tyliczu i w Gorlicach.

Młodzież gościła w Polsce po raz trzeci, znaczna grupa spośród przybyłych uczniów posiada korzenie polskie, dlatego też młodzież ta przejawia zainteresowanie kulturą naszego kraju.

Podczas koncertu mieliśmy okazję posłuchać: śpiewu chóru dziewczęcego, gry na skrzypcach, wiolonczeli, pianinie, flecie poprzecznym i gitarze. Cudownie delikatne brzmienie instrumentów zgrabnie uzupełniały przepiękne głosy chóru śpiewającego pieśni ludowe. Usłyszeliśmy ukraińskie pieśni narodowe jak: „Szczedryk”, „Porizałam palczyk”, „Bodaj sia kohut znudył” oraz polską pieśń narodową „Kukułeczka”. Na bis chór wykonał znany w całych Karpatach utwór „Tańcuj, tańcuj”. Występ bardzo spodobał się publiczności, która nagrodziła wykonawców głośnymi brawami.

Pani Iwona Romaniak – Prezes Fundacji „Braterstwo” złożyła podziękowania za pomoc w organizacji przyjazdu ukraińskich dzieci do Polski, podziękowano również osobom, które brały udział w organizacji gorlickiego koncertu.

/ab
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl