Allestetis
Aktualności
Dodano: Piątek, 22 września 2023 10:00

Budowa obwodnicy Oświęcimia - ul. Pławiaka zostanie zamknięta

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że od poniedziałku nie będzie można już korzystać z fragmentu ul. Pławianka w Pławach.

Dodano: Piątek, 22 września 2023 08:21

Pieniądze na sport

Ponad 36,4 mln zł dla popegeerowskich samorządów z powiatów dąbrowskiego i tarnowskiego, a także ponad 7,5 mln zł dla podmiotów z tych regionów. To wsparcie, jakie zostało przyznane w ramach kolejnych rozstrzygnięć Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz programu „Sportowa Polska – Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

Dodano: Środa, 20 września 2023 23:00

Niemal 62 mln zł dla popegeerowskich samorządów z powiatów: chrzanowskiego, myślenickiego, oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego

Dziś w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył przedstawicielom tych jednostek samorządowych czeki potwierdzające dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – edycji szóstej. Obecni byli także małopolscy parlamentarzyści.

Dodano: Środa, 20 września 2023 21:00

Ponad 153 mln zł na modernizację, przebudowę lub doposażenie małopolskich szpitalnych oddziałów ratunkowych

Przed Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie odbył się dziś briefing, na którym wojewoda Łukasz Kmita omówił dofinansowanie z Funduszu Medycznego dla Małopolski. Obecny był także poseł Krzysztof Kozik. O inwestycjach w SOR-ach opowiedzieli dyrektorzy szpitali w: Chrzanowie, Myślenicach, Suchej Beskidzkiej, Oświęcimiu i Wadowicach.

Dodano: Środa, 20 września 2023 19:05

W stronę ekologii i komfortu. Sieć gazowa białka-skawica uruchomiona!

Niebieskie paliwo. Tak bywa nazywany gaz ziemny. Może być wykorzystywany m.in. do zasilania pieców centralnego ogrzewania czy podgrzewających wodę. Jego zastosowanie, przy jednoczesnym wykorzystaniu współczesnych i nowoczesnych urządzeń, gwarantuje stałość i komfort. Wreszcie stanowi ekologiczną alternatywę dla pieców opalanych węglem. Dzisiaj po raz pierwszy w historii paliwo gazowe popłynęło do mieszkańców i instytucji w ramach sieci gazowej Białka-Skawica.

Dodano: Środa, 20 września 2023 09:57

Kolejne utrudnienia w Gaju

W czwartek rano w Gaju na zakopiance w kierunku Myślenice droga zostanie zwężona do jednego pasa. Można spodziewać się korków.

Dodano: Wtorek, 19 września 2023 18:06

Jeździmy już obwodnicą Chełmca

Kierowcy mogą już korzystać z nowo otwartej obwodnicy Chełmca. Nowa trasa łączy DK28 z północną obwodnicą Nowego Sącza. Budowa drogi trwała półtora roku.

Dodano: Wtorek, 19 września 2023 17:46

TAURON zakończył ważną inwestycję w Małopolsce

TAURON uruchomił Główny Punkt Zasilania (GPZ) Targowisko. Impulsem do budowy nowej stacji wysokiego napięcia jest usytuowanie dużych inwestycji przemysłowych w gminie Kłaj oraz konieczność poprawy stabilności dostaw dla mieszkańców regionu. Wartość inwestycji sięgnęła 16,8 mln zł.

Dodano: Wtorek, 19 września 2023 13:55

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Nowa siedziba Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce otwarta

Obiekt nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce zlokalizowany jest w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 94 i ul. Powstania Styczniowego.

Dodano: Wtorek, 19 września 2023 13:10

103 kg mięsa zatrzymane na lotnisku w Balicach

Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej odkryli w bagażu pasażerów podróżujących spoza UE 103 kg wędlin.
Ich szacowana wartość to ok. 10 tys. zł.

Dodano: Niedziela, 17 września 2023 22:57

84. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę

Około godz. 4 nad ranem 17 września 1939 r. – wywiązując się z tajnego, sierpniowego porozumienia z Hitlerem – Stalin zaatakował Rzeczpospolitą Polską. Cel był jasny: zająć terytorium, podzielić ziemie pomiędzy III Rzeszę i ZSRS, zlikwidować państwo polskie. Pomimo skrajnie trudnej sytuacji polscy żołnierze walczący odtąd na dwóch frontach zachowywali nieugiętą postawę.

Dodano: Niedziela, 17 września 2023 11:00

Wielorodzinny budynek mieszkalny w Szerzynach oddany pierwszym lokatorom

W centrum Szerzyn pod numerem 523 powstał budynek mieszkalny z 27 lokalami. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dodano: Niedziela, 17 września 2023 10:00

Ponad milion złotych dla pracowników DPSów

Ponad milion złotych wpłynęło do kasy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu z rezerwy celowej budżetu państwa. Pieniądze zostaną w całości przeznaczone na dodatki do wynagrodzeń dla pracowników trzech DPS-ów, nad którymi pieczę sprawuje Powiat Nowosądecki. Stosowną umowę podpisał wczoraj (12 września 2023 r.) starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk.

Dodano: Niedziela, 17 września 2023 09:00

Rządowe wspracie dla bezpieczeństwa mieszkańców Trzebini

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – w obecności sekretarza stanu w KPRM, szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztofa Kubowa – wojewoda Łukasz Kmita podpisał z burmistrzem Trzebini Jarosławem Okoczukiem umowę potwierdzającą dofinansowane przyznane na ten cel z budżetu państwa.

Dodano: Niedziela, 17 września 2023 00:07

Rocznica agresji ZSRR na Polskę

W katedrze na Wawelu i na pl. o. Studzińskiego odbędą się krakowskie uroczystości w 84. rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

Strona 1 z 1053« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl