Aktualności
Dodano: Niedziela, 29 stycznia 2023 17:00

Parada Gazdowska w Poroninie (wielka galeria)

Górale ścigali się saniami zaprzęgniętymi w konie, a także w konkurencjach skiring i ski-skiring.

Dodano: Niedziela, 29 stycznia 2023 16:03

Bezpieczny autokar – ferie 2023

Ferie w Małopolsce czas zacząć! Okres zimowego wypoczynku kończą zaś uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ten weekend to zatem czas wielu wyjazdów i powrotów.

Dodano: Niedziela, 29 stycznia 2023 10:00

W góry w śliskich butach i z siatką w ręku (zdjęcia)

Turyści szlak na Gubałówkę traktują jak przedłużenie Krupówek. Często kończy się to upadkiem, lub podciąganiem się na płocie.

Dodano: Niedziela, 29 stycznia 2023 08:17

Pierwsza w tym roku niedziela handlowa

Dziś, w ostatnia niedzielę stycznia sklepy będą otwarte. Będzie to pierwsza z siedmiu przewidzianych w tym roku handlowych niedziel.

Dodano: Sobota, 28 stycznia 2023 11:40

Osiem istnień pochłonęła najtragiczniejsza lawina w polskich Tatrach

Mija 20 lat od tragicznych wydarzeń w Tatrach. 28 stycznia spod Rysów w kierunku Czarnego Stawu zeszła ogromna lawina porywając 9 osób.

Dodano: Sobota, 28 stycznia 2023 09:34

Raj dla narciarzy i turystów (zdjęcia)

Od kilku dni Zakopane i okoliczne miejscowości wręcz toną w chmurach podczas gdy nad górskimi szczytami świeci słońce. Doskonale to widać z Kasprowego Wierchu. Turyści wjeżdżający koleją linową Polskich Kolei Linowych przebijają się przez gęstą warstwę chmur, aby po chwili zobaczyć słońce.

Dodano: Piątek, 27 stycznia 2023 21:33

Ferie w Małopolsce - Naturalnie!

Ferie zimowe to wyczekiwana i niepowtarzalna okazja do odprężenia i zabawy dla całej rodziny. Zimowa aura zmieniła krajobraz i pozwala na przeróżne aktywności, niedostępne o innych porach roku, a Małopolska jest wprost idealna do spędzenia zimowego wypoczynku, o czym przypominamy na dzisiejszej konferencji prasowej w Zakopanem - zimowej stolicy Polski.

Dodano: Piątek, 27 stycznia 2023 13:33

Nowoczesna karetka dla najmłodszych Małopolan

W trosce o jakość i bezpieczeństwo maleńkich pacjentów Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zakupiło kompletnie wyposażoną karetkę typu "N" za blisko 1,3 mln zł. Będzie ona służyła do przewozu wcześniaków i noworodków, a jest wyposażona m.in. w lawetę „pływającą” zmniejszającą ruchy i drgania pojazdu oraz zestaw transportowy zamontowany na noszach. Pojazd uroczyście przekazali do służby marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dodano: Czwartek, 26 stycznia 2023 22:26

Bakteryjne zapalenie zatok: co to jest, objawy i leczenie (art. sponsorowany)

Bakteryjne zapalenie zatok to zapalenie zatok, przestrzeni wokół nosa, oczu i czoła, które jest wytwarzane przez bakterie, powodując objawy takie jak gorączka, nieświeży oddech, uczucie ciężkości i ból w głowie. Bakteryjne zapalenie zatok jest zwykle następstwem grypy, przeziębienia lub ataków alergii, które pozostawiają błony śluzowe nosa wrażliwe na przedostawanie się i namnażanie bakterii w zatokach.

Dodano: Czwartek, 26 stycznia 2023 13:41

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29 stycznia odbędzie się finał kolejne edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku poświęcona walce z sepsą.

Dodano: Czwartek, 26 stycznia 2023 11:19

Skazani prawomocnymi wyrokami opuszczą terytorium RP

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie, podczas kontroli legalności pobytu, zatrzymali obywatela Turkmenistanu oraz Gruzji, którzy widnieli w bazie jako osoby, których pobyt na terytorium RP jest niepożądany.

Dodano: Środa, 25 stycznia 2023 20:43

Samorządowy autobus Krynica-Bardejov ma już wszystkie pozwolenia. Kiedy pojedziemy nim na Słowację?

Preszowski Kraj Samorządowy ma już wszystkie zezwolenia od strony polskiej, by uruchomić autobus transgraniczny Krynica-Bardejov. To szansa na rozwój turystyki w Krynicy i na całej Sądecczyźnie, zwłaszcza w kontekście zbliżających się igrzysk europejskich.

Dodano: Środa, 25 stycznia 2023 11:30

Austobu spłonął doszętnie

Wczoraj wczesnym rankiem zapalił się autobus zaparkowany na dolnym parkingu pod zaporą w Niedzicy.

Dodano: Środa, 25 stycznia 2023 10:00

XII Bieg Podhalański wciąż pod znakiem zapytania

Mimo obfitych, wydawać by się mogło, opadów śniegu w ostatnim czasie w Nowym Targu, jest go wciąż za mało, żeby zorganizować XII Bieg Podhalański.

Dodano: Środa, 25 stycznia 2023 07:52

Spotkanie Noworoczne burmistrza Rabki-Zdroju i koncert Stanisławy Celińskiej (zdjęcia)

W sali Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju odbyło się Spotkanie Noworoczne. Na zaproszenie burmistrza Leszka Świdra wzięli w nim udział mieszkańcy, przedstawiciele samorządu i rabczańskich instytucji, radni i zaproszeni goście, wśród nich Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edward Siarka.

Strona 1 z 1010« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl