Balony
Aktualności
Dodano: Piątek, 22 maja 2009 20:24

Małopolska otwarta na wiedzę

O polityce regionu w zakresie uczenia się przez całe życie debatowali przedstawiciele władz, uczelni, biznesu, organizacji pozarządowych, zagranicznych ośrodków naukowo-badawczych podczas dwudniowej II Konferencji „Małopolska otwarta na wiedzę” – „Informacja w obszarze uczenia się przez całe życie”. Podczas konferencji Wicemarszałek Roman Ciepiela przedstawił politykę regionu w zakresie uczenia się przez całe życie.

Dodano: Piątek, 22 maja 2009 20:22

Oferta dla mniejszości narodowych w Małopolsce

O tym, jak pozyskiwać dotacje m.in. na działalność świetlicową, prowadzenie bibliotek, edukację dzieci, wydawanie książek, czasopism i periodyków, mniejszości narodowe i etniczne będą mogły dowiedzieć się podczas szkolenia organizowanego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 21 maja 2009 18:22

Ważne decyzje Zarządu Województwa Małopolskiego

W Krakowie obradował Zarząd Województwa Małopolskiego. Podjął m.in. uchwały w sprawie dotacji dla remiz, konkursu ekologicznego i funduszu stypendialnego dla doktorantów.

Dodano: Czwartek, 21 maja 2009 18:20

Chyżne: przez granicę ze sfałszowanymi rumuńskimi dowodami

Funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Lipnicy Wielkiej na drodze dojazdowej do granicy państwowej w rejonie Chyżnego na Orawie zatrzymali do kontroli drogowej autokar rejsowy do Francji, a następnie autokar udający się do Włoch.

Dodano: Środa, 20 maja 2009 19:14

Konkurs na małopolskie euro rozstrzygnięty

Praca Pauliny Muchy wygrała w ogłoszonym w związku z Dniem Europy Samorząd Województwa Małopolskiego konkursie plastycznym „Wymyśl Małopolskie Euro”.

Dodano: Środa, 20 maja 2009 19:11

20. rocznica wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 w Małopolsce

Wystawa, debata, koncert - 19 maja w Krakowie odbyły się obchody 20. rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 w Małopolsce, zorganizowane przez Jerzego Millera, wojewodę małopolskiego.

Dodano: Poniedziałek, 18 maja 2009 18:39

Szlak Architektury Drewnianej ponownie otwarty

- Szlak Architektury Drewnianej to jeden z elementów tworzenia magii regionu. Odwiedzający SAD to głównie mieszkańcy Małopolski. Wielkim wyzwaniem dla nas jest promocja Szlaku i Małopolski poza naszym regionem i zagranicą, aby turysta zwiedzał nie tylko Kraków, lecz całe województwo. Wzorem dla nas Tyrol ze swoją stolicą Innsbruckiem – powiedział podczas konferencji prasowej Wicemarszałek Leszek Zegzda.

Dodano: Poniedziałek, 18 maja 2009 18:35

OSTRZEŻENIE PRZED BURZAMI

Dziś (18 maja) w Małopolsce po południu i w nocy spodziewane są burze
i opady deszczu z lokalnymi opadami gradu.

Dodano: Sobota, 16 maja 2009 22:20

Przedstawiciele Małopolski w Chicago

W Chicago trwa wizyta studyjna delegacji z Małopolski, w skład której wchodzą: Wicemarszałek Województwa Roman Ciepiela i przedstawiciele projektu DiAMEnT – Jarosław Chodźko, Krystyna Dynowska-Chmielewska, Anna Podbielska, Magdalena Furmanek-Kopiec oraz dr Krzysztof Głuc. Głównym celem wizyty jest zapoznanie się z doświadczeniami partnera projektu National-Louis University oraz różnych instytucji, szczególnie publicznych, w zakresie pracy z uczniami zdolnymi.

Dodano: Sobota, 16 maja 2009 22:15

20. rocznica wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 w Małopolsce

Wystawa, debata, koncert - Jerzy Miller, wojewoda małopolski zaprasza na obchody 20. rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 w Małopolsce pod hasłem „20 lat minęło”.

Dodano: Środa, 13 maja 2009 19:19

Rusza budowa hali sportowej w Bieczu

- Budowa hali sportowej dla uczniów szkół bieckich i mieszkańców Gminy Biecz – realizowana przez powiat gorlicki i gminę Biecz, ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, to kolejny przykład współpracy władz samorządowych powiatu, miasta i województwa oraz przykład efektywnego korzystania, za pośrednictwem samorządu regionalnego, ze środków unijnych - mówił wicemarszałek Leszek Zegzda podczas okolicznościowego spotkania rozpoczynającego budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu.

Dodano: Wtorek, 12 maja 2009 19:17

Delegacja Słowacji z wizytą w Małopolsce

Wiceprzewodniczący parlamentu Słowacji Tibor Cabaj oraz Przedstawiciele Komisji Administracji Publicznej i Rozwoju Regionalnego Rady Narodowej Republiki Słowackiej rozpoczęli dzisiaj trzydniową wizytę w Małopolsce. Słowacką delegację powitał w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Członek Zarządu Wojciech Kozak.

Dodano: Wtorek, 12 maja 2009 19:15

Otwarcie Centrum Kardiologii Inwazyjnej

W Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu otwarto Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii. W uroczystości wziął udział Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Gościem honorowym uroczystości był Prezydent Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Roberto Ferrari.

Dodano: Wtorek, 12 maja 2009 19:13

W Małopolsce spodziewane są przymrozki

Najbliższej nocy (12/13 maja) w Małopolsce spodziewane są przymrozki - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dodano: Wtorek, 12 maja 2009 19:10

Burze nad Małopolską

Ponad 170 razy interweniowała straż pożarna w związku z silnymi burzami, jakie 11 maja przeszły nad Małopolską.

Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl