Aktualności
Dodano: Wtorek, 29 sierpnia 2023 08:03

Akademicka Perć zamknięta

Od dziś z powodu remontu zamknięty będzie szlak żółty na Babią Górę.

Dodano: Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 22:54

Kopciuchy nie wracają do Krakowa – uchwała antysmogowa obroniona

W poniedziałkowy wieczór Sejmik Województwa Małopolskiego odrzucił w głosowaniu inicjatywę uchwałodawczą zaproponowaną przez mieszkańca Wieliczki. Gdyby została przyjęta, do Krakowa mogłyby wrócić tzw. kopciuchy, a więc piece i kotły emitujące ogromne ilości zanieczyszczeń.

Dodano: Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 16:02

Legionella w Małopolsce

Wczoraj w godzinach popołudniowych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku otrzymała zgłoszenie telefoniczne od lekarza anestezjologa ze Szpitala Powiatowego SPZOZ w Brzesku dotyczące hospitalizacji na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii pacjentki, u której w badaniu laboratoryjnym potwierdzono zakażenie bakterią Legionella pneumophila.

Dodano: Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 11:00

Dwie osoby utonęły w Krakowie

W weekend na krakowskich kąpieliskach utonęły dwie osoby.

Dodano: Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 09:49

Legionella w Małopolsce. Wojewoda zwołał sztab krysysowy

Dziś o 13:30 w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie zaplanowano briefing wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz zastępcy małopolskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Macieja Klimy w sprawie zakażenia Legionellą w Małopolsce.

Dodano: Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 09:00

Enej zaśpiewa na Święcie Miasta Oświęcim

Już za tydzień w Oświęcimiu odbędzie się coroczne Święto Miasta. Program zapowiada się naprawdę ciekawie.

Dodano: Niedziela, 27 sierpnia 2023 21:44

Nie chcemy powrotu kopciuchów do Krakowa

W najbliższy poniedziałek na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego zostanie poddana głosowaniu inicjatywa uchwałodawcza zaproponowana przez mieszkańca Wieliczki. Jej przyjęcie przez radnych Sejmiku zniosłoby przepisy uchwały antysmogowej w Krakowie, wprowadzając możliwość użytkowania tzw. „kopciuchów", emitujących ogromne ilości zanieczyszczeń - uprzedza Krakowski Alarm Smogowy

Dodano: Niedziela, 27 sierpnia 2023 18:00

Czternasta emerytura bez wniosku

Czternasta emerytura zostanie wypłacona z urzędu. To znaczy, że aby otrzymać kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, nie trzeba składać wniosku – przypomina prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Dodano: Niedziela, 27 sierpnia 2023 16:00

6 mionów pasażerów krakowskiego lotniska

W piątek 24 sierpnia na krakowskim lotnisku wylądował pasażer numer 6 milionów, ale do końca roku władze portu lotniczego chcą obsłużyć 9 milionów pasażerów.

Dodano: Niedziela, 27 sierpnia 2023 12:20

Szkwał na Jeziorze Rożnowskim przewracał łodzie

Wczoraj w godzinach popołudniowych na Jeziorze Rożnowskim nagle pogorszyła nie pogoda. Żeglarze mówią o białym szkwale, nie widzianym dotąd na tym akwenie.

Dodano: Niedziela, 27 sierpnia 2023 11:00

Fronty burzowe przeszły przez Małopolskę

Ostania doba była w Małopolsce bardzo niespokojna pod względem pogody. Najpierw ostrzeżenie o burzach z gradem trzeciego stopnia dla 3 powiatów (oświęcimski, suski, wadowicki). Przez Małopolskę przechodzi front, który generuje ponad 900 interwencji strażaków i brak prądu dla ok. 60 tys. odbiorców. Zjawisko kończy się, a meteorolodzy wydają kolejne ostrzeżenia, również trzeciego – najwyższego – stopnia dla 15 małopolskich powiatów, a dla pozostałych – stopnia drugiego. Przewidywane były nawet opady gradu i trąby powietrzne.

Dodano: Niedziela, 27 sierpnia 2023 08:55

Pogoda daje się we znaki

Prognozy okazały się trafione i pogoda wczoraj dała się we znaki mieszkańcom Małopolski, ale nie tylko.

Dodano: Niedziela, 27 sierpnia 2023 08:00

Dziś jest niedziela handlowa

Ostatnia niedziela wakacji jest jedną z siedmiu w tym roku niedziel, kiedy możemy zrobić zakupy. Sklepy i galerie handlowe będą dziś otwarte!

Dodano: Sobota, 26 sierpnia 2023 08:00

Skansen w Chabówce świętuje okrągły jubileusz

Dziś w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce, który świętuję 30-lecie istnienia zorganizowana zostanie całodzienna zabawa w ramach "Lata z parowozami", organizowana przez PKP CARGO. Zapowiadane są atrakcje i rozrywki dla całych rodzin.

Dodano: Piątek, 25 sierpnia 2023 14:57

Utrudnienia na zakopiance w Myślenicach od 28 do 31 sierpnia

Od poniedziałku do czwartku zamknięty zostanie prawy pas ruchu na zakopiance za Myślenicami, na jezdni prowadzącej w kierunku Nowego Targu.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl