Sądecka
Aktualności
Dodano: Niedziela, 3 września 2023 07:39

Ostatni dzień funkcjonowania schroniska na Hali Kondratowej (zdjęcia)

Od 4 września br. schronisko ma zostać zamknięte na czas remontu. Turyści, którzy chcą jeszcze zobaczyć schronisko przed remontem muszą się bardzo spieszyć.

Dodano: Sobota, 2 września 2023 20:00

Szerpowie Nadziei dotarli do tatrzańskich celów. "Jestem szczęśliwy" (zdjęcia)

Kasprowy Wierch, Kościelec, Morskie Oko i Murowaniec, to tylko część celów jakie obrali wolontariusze ze swoimi skarbami, czyli osobami niepełnosprawnymi, które poprowadzili, lub wnieśli w Tatry.

Dodano: Sobota, 2 września 2023 18:00

Małopolskie Westerplatte. Obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wysokiej koło Jordanowa

1 września 1939 roku, po meldunkach informujących o natarciu niemieckiej kolumny pancernej na Orawę, na zagrożony odcinek frontu została skierowana 10 Brygada Kawalerii Zmotoryzowanej dowodzona przez płk. Stanisława Maczka. Oddziały 10 Brygady wspierane przez 1 Pułk Piechoty KOP zajęły stanowiska obronne na wzgórzach Wysoka i Ludwiki.

Dodano: Sobota, 2 września 2023 09:35

Tragedia na torach. Dwie osoby nie żyją, 3 są ranne.

Dziś nad ranem w Barcicach Górnych (pow. nowosądecki) w okolicach przejazdu kolejowego doszło do zderzenia samochodu osobowego i pociągu.

Dodano: Piątek, 1 września 2023 16:35

84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętamy!

1 września 1939 r. niemiecka III Rzesza zaatakowała Polskę. II wojna światowa z represjami i planowym ludobójstwem była jednym z najstraszniejszych konfliktów zbrojnych. Dziś, w 84. rocznicę niemieckiej agresji na nasz kraj odbywają się uroczystości ku czci ofiar.

Dodano: Piątek, 1 września 2023 11:20

Trwa budowa Miejskiego Ośrodka Sportu w Zatorze

Nowoczesny, funkcjonalny, spektakularny. Wyglądem wpisujący się w region Doliny Karpia poprzez kształt przypominający rybacką łódź. Taki będzie Miejski Ośrodek Sportu w Zatorze. Obiekt powstaje przy kompleksie sportowym LKS „Zatorzanka” przy ul. Parkowej dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Dodano: Piątek, 1 września 2023 08:01

Pannonica Festiwal rozpoczęty

W Myślcu nad Popradem w okolicach Starego Sącza rozpoczęła się wczoraj dziesiąty edycja Festiwalu Pannonica.

Dodano: Czwartek, 31 sierpnia 2023 11:00

Osuwisko na drodze krajowej w Kasinie nadal aktywne

Przedstawiciele krakowskiego oddziału GDDKiA spotkali się w rejonie osuwiska na drodze krajowej nr 28 w Kasinie Wielkiej z przedstawicielami gmin Dobra i Mszana Dolna, powiatu limanowskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Ministerstwa Infrastruktury oraz z dziennikarzami.

Dodano: Czwartek, 31 sierpnia 2023 09:00

Dobro wraca. Rządowe wsparcie dla Specjalistycznej Grupy 
Poszukiwawczo-Ratowniczej z Nowego Sącza

6 lutego nad ranem w południowo-wschodniej Turcji i północnej Syrii… Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8 w skali Richtera i towarzyszące mu liczne wstrząsy wtórne obracają w zgliszcza wiele budynków i pozbawiają życia ponad 40 tys. osób… W odpowiedzi na apel Turcji o międzynarodową pomoc minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zaoferował wsparcie Polskiej Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej HUSAR.

Dodano: Środa, 30 sierpnia 2023 21:00

84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Program uroczystości w Krakowie

1 września 2023 r. będziemy obchodzić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Do udziału w krakowskich uroczystościach ku czci ofiar niemieckiej agresji na Polskę zapraszają organizatorzy: wojewoda małopolski Łukasz Kmita i dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie dr hab. Filip Musiał.

Dodano: Środa, 30 sierpnia 2023 18:21

Poznaj historię Term BUKOVINA (art. sponsorowany)

Kasprowy Wierch, Gubałówka, spływ Dunajcem, Giewont, miś na Krupówkach i Termy BUKOVINA: to często pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą na myśl, gdy słyszymy o Zakopanem czy szerzej – Podhalu. Wymieniliśmy jedne z największych atrakcji regionu, rokrocznie przyciągające pod Tatry setki tysięcy turystów.

Dodano: Środa, 30 sierpnia 2023 08:53

Wernisaż wystawy fotografii Zygmunta Stenwaka (zdjęcia)

W piątek 25 sierpnia Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu była miejscem magicznego spotkania z twórczością Zygmunta Stenwaka.

Dodano: Środa, 30 sierpnia 2023 07:51

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt domaga się referendum

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt (KSOZ) domaga się dotrzymania danego słowa i rozpisania przez Radę Miasta Krakowa zapowiedzianego referendum lokalnego, zaznaczając, że już w ubiegłym roku złożyło propozycję jednego z pytań referendalnych, które dotyczyło wprowadzenia zakazu funkcjonowania dorożek konnych w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 29 sierpnia 2023 18:05

Burze z gradem w Małopolsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla wszystkich powiatów województwa małopolskiego.

Dodano: Wtorek, 29 sierpnia 2023 10:00

Podejrzani w sprawie śmiertelnego pobicia zatrzymani

W niedzielę 20 sierpnia Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że doszło do pobicia 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny w jego domu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie na drugi dzień zmarł.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl