Aktualności
Dodano: Niedziela, 17 września 2023 10:00

Ponad milion złotych dla pracowników DPSów

Ponad milion złotych wpłynęło do kasy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu z rezerwy celowej budżetu państwa. Pieniądze zostaną w całości przeznaczone na dodatki do wynagrodzeń dla pracowników trzech DPS-ów, nad którymi pieczę sprawuje Powiat Nowosądecki. Stosowną umowę podpisał wczoraj (12 września 2023 r.) starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk.

Dodano: Niedziela, 17 września 2023 09:00

Rządowe wspracie dla bezpieczeństwa mieszkańców Trzebini

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – w obecności sekretarza stanu w KPRM, szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztofa Kubowa – wojewoda Łukasz Kmita podpisał z burmistrzem Trzebini Jarosławem Okoczukiem umowę potwierdzającą dofinansowane przyznane na ten cel z budżetu państwa.

Dodano: Niedziela, 17 września 2023 00:07

Rocznica agresji ZSRR na Polskę

W katedrze na Wawelu i na pl. o. Studzińskiego odbędą się krakowskie uroczystości w 84. rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

Dodano: Sobota, 16 września 2023 12:00

Najlepsza pejzanka od pań ze Słonej

Koło Gospodyń Wiejskich „U Źródła” w Słonej (gmina Zakliczyn) zwyciężyło w konkursie na jak najwierniejsze odtworzenie pejzanki, czyli zupy, która trafiła do Polski z Francji i była niezwykle popularna w XIX wieku.

Dodano: Sobota, 16 września 2023 09:00

Z lotniska do aresztu

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej G w Krakowie – Balicach ujawnili osoby poszukiwane przez sądy oraz prokuratury, w związku z oszustwami i kradzieżami.

Dodano: Sobota, 16 września 2023 07:52

Utrudnienia w Libertowe

W poniedziałek zakopianka w Libertowie w kierunku Myślenic zostanie zwężona do jednego pasa.

Dodano: Sobota, 16 września 2023 00:02

Wylicytuj Fiata 126p

12 września ruszyła licytacja on-line zasłużonego dla polskiej motoryzacji Fiata 126p. Cel jest szczyty i zasługujący na uznanie. Wylicytowana kwota zostanie przekazana na wsparcie budowy nowej placówki Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie.

Dodano: Piątek, 15 września 2023 09:00

Mieszkańcy Uścia Gorlickiego mogą cieszyć się większym bezpieczeństwem

Kolejny komisariat Policji pojawił się na mapie Małopolski. Tym razem w północno-wschodniej części województwa przy granicy ze Słowacją w Uściu Gorlickim – miejscowości cieszącej się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów.

Dodano: Piątek, 15 września 2023 06:23

Rozbudowa drogi powiatowej łączącej dwa województwa

W tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wicewojewoda Ryszard Pagacz podpisał umowę ze starostą powiatu tarnowskiego Romanem Łucarzem oraz wicestarostą Jackiem Hydymą. Obecny był również wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

Dodano: Środa, 13 września 2023 15:00

Trwają prace rewitalizacyjne na szczycie Góry Zamkowej w Lanckoronie

Prace konserwatorskie i restauratorskie, roboty budowlane przy zachowanych murach wraz z częściowymi uzupełnieniami oraz rekonstrukcja pomostu według rysunków archiwalnych z końca XVIII wieku. Trwa rewitalizacja zamku, podegrodzia, grodu i twierdzy Lanckorona.

Dodano: Środa, 13 września 2023 11:34

Ratownicy GOPR pomogli wydobyć grotołaza z głębokości 1000 m

Sześciu ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego specjalizujących się w ratownictwie jaskiniowym pomogło w akcji ratunkowej grotołaza, który na głębokości 1 km pod ziemią rozchorował się i niezbędna była pomoc przy jego wydobyciu. W akcji ratunkowej udział brali ratownicy z różnych krajów, a o przebiegu akcji opowiedział nam Jerzy Siodłak, naczelnik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dodano: Środa, 13 września 2023 09:49

Obwodnica Nowego Targu (wizualizacja)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła wizualizację planowanej obwodnicy Nowego Targu. Na zdjęcia wykonane na terenie osiedla Polana Szaflarska naniesiono grafiki przedstawiające przyszłą drogę. Obecnie wniosek o wydanie decyzji środowiskowej jest rozpatrywany przez wójta gminy Nowy Targ.

Dodano: Środa, 13 września 2023 09:00

Nowotarski Sokół rozpostarł skrzydła. Szkoła w nowym, imponującym budynku (zdjęcia)

Uroczystość otwarcia nowej siedziby zgromadziła nie tylko społeczność szkolną, ale także wszystkich, którzy przyczynili się do tej ważnej dla Podhala inwestycji. Wraz z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą obecni byli także: sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka, posłanka Anna Paluch, senator Jan Hamerski oraz starosta powiatu nowotarskiego Krzysztof Faber.

Dodano: Środa, 13 września 2023 08:00

Utrudnienia w Bochni

Od dziś zamknięty jest przejazd dla samochodów ul. Podedworze pod drogą krajową nr 94 w Bochni.

Dodano: Środa, 13 września 2023 07:23

„Siódemka” Nowej Demokracji TAK do Senatu RP. Konkretne rozwiązania i nowa jakość w parlamencie

Siedmiu kandydatów Nowej Demokracji TAK będzie ubiegać się o głosy mieszkańców w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl