Pijana rowerzystka zderzyła się z autem
Ponad 3 promile pokazał alkomat u 39-letniej rowerzystki, która doprowadziła do kolizji na skrzyżowaniu Nadmłynówki z ul. Przechodnią w Nowym Targu.
Umowa na obwodnicę Nowego Sącza podpisana
W sądeckim Starostwie Powiatowym, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, Starosta Nowosądecki Jan Golonka, Wójt Gminy Podegrodzie Stanisław Łatka oraz Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski podpisali Porozumienie w sprawie współdziałania oraz współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego na obszarze Województwa Małopolskiego przy realizacji zadania inwestycyjnego p.n. „Budowa zachodniej obwodnicy Nowego Sącza - połączenie m. Brzezna z drogą krajową nr 28” w celu rozwoju infrastruktury drogowej regionu oraz poprawy bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Hodowla marihuany w szafie
Uprawę marihuany w domowej szafie odkryli policjanci z Chrzanowa.

Strażacy z regionu tarnowskiego odznaczeni za pomoc powodzianom
W uroczystości uczestniczyli Zbigniew Sosnowski - Wiceminister Spraw wewnętrznych i Administracji, Roman Ciepiela – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Andrzej Sztorc - Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski, Wicewojewoda Stanisław Sorys, Kazimierz Sady - Dyrektor biura ZOSP RP w Krakowie oraz przedstawiciele samorządów.
71,5 miliona złotych na "schetynówki" dla Małopolski
Ponad 71,5 miliona otrzymało województwo małopolskie na inwestycje drogowe planowane na przyszły rok w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. To o ponad 9 milionów więcej niż w roku poprzednim. Weszły w życie nowe kryteria podziału środków na „schetynówki”.
Wyremontują drogę, która połączy polską Jabłonkę ze słowackim Bobrovem
Małopolska wspólnie z Krajem Żylińskim zmodernizują przygraniczną drogę, która połączy polską Jabłonkę ze słowackim Bobrovem. Inwestycja ma być realizowana z pomocą unijną. Wicemarszałek Roman Ciepiela wraz z Przewodniczącym Kraju Żylińskiego Jurajem Blanárem podpisali w Jabłonce specjalne memorandum o współpracy przy projekcie „Oravska Droga”.
Pomoc dla małopolskich Romów
Ponad 3,1 mln zł. dofinansowania otrzymało w tym roku województwo małopolskie w ramach rządowego programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce. Z tych pieniędzy finansowane są m.in. m.in. świetlice integracyjne, kolonie i wycieczki, dowóz dzieci do szkoły i ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, zatrudnienie pielęgniarek środowiskowych, działalność kulturalno-oświatowa oraz remonty i budowy domów dla Romów.
Zniszczyli sześć samochodów. Straty - 21 tys. zł
13 września nad ranem dyżurny wielickiej policji odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że w rejonie ulic Jagiellońskiej i Kochanowskiego w Wieliczce niszczone są samochody.
Rządowym programem ochrony przeciwpowodziowej dorzecza górnej Wisły
Województwa: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i śląskie będą objęte kompleksową ochroną przeciwpowodziową. Ustalono harmonogram prac nad „Rządowym programem ochrony przeciwpowodziowej dorzecza górnej Wisły”. Do końca tego roku powstanie raport oddziaływania inwestycji na środowisko.
Wybory burmistrza Muszyny
4 października (niedziela) w Muszynie odbędą się przedterminowe wybory burmistrza. Wybory zostały ogłoszone w związku z tragiczną śmiercią Waldemara Serwińskiego, dotychczasowego burmistrza.

Małopolska skorzysta na współpracy ze Szwedami
Małopolska będzie współpracowała ze szwedzkim regionem Uppsala. Szwedzi będą wspierać małopolskie przedsiębiorstwa we wdrażaniu innowacyjnych technologii. Skorzystać ma także Uniwersytet Jagielloński, który zacieśni współpracę ze szwedzką uczelnią.
Nietrzeźwi tirowcy
Dwóch nietrzeźwych kierowców TIR-ów zatrzymała oświęcimska Policja.
Marszałek Marek Nawara opuścił klinikę
Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara opuścił dzisiaj Klinikę Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Dalsza część rekonwalescencji będzie odbywać się już w domu.
Rządowe pieniądze dla Dobczyc
Dobczyce otrzymały z budżetu państwa 2 miliony złotych na odbudowę dróg i mostów zniszczonych podczas ostatniej ulewy. Poszkodowane rodziny dostaną również 1 milion złotych rządowej pomocy.

Międzynarodowy Kongres dla Pokoju
Nawet kilka tysięcy pielgrzymów z całego świata może odwiedzić Kraków podczas spotkania „Ludzie i Religie”, które odbędzie się na początku września. Międzynarodowy Kongres dla Pokoju zorganizowany został przez Archidiecezję Krakowską i Wspólnotę Sant’Egidio z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.