Allmedica
Aktualności
Dodano: Sobota, 24 października 2009 21:42

Pijana rowerzystka zderzyła się z autem

Ponad 3 promile pokazał alkomat u 39-letniej rowerzystki, która doprowadziła do kolizji na skrzyżowaniu Nadmłynówki z ul. Przechodnią w Nowym Targu.

Dodano: Sobota, 3 października 2009 20:33

Umowa na obwodnicę Nowego Sącza podpisana

W sądeckim Starostwie Powiatowym, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, Starosta Nowosądecki Jan Golonka, Wójt Gminy Podegrodzie Stanisław Łatka oraz Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski podpisali Porozumienie w sprawie współdziałania oraz współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego na obszarze Województwa Małopolskiego przy realizacji zadania inwestycyjnego p.n. „Budowa zachodniej obwodnicy Nowego Sącza - połączenie m. Brzezna z drogą krajową nr 28” w celu rozwoju infrastruktury drogowej regionu oraz poprawy bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Dodano: Sobota, 3 października 2009 20:31

Hodowla marihuany w szafie

Uprawę marihuany w domowej szafie odkryli policjanci z Chrzanowa.

Dodano: Środa, 23 września 2009 09:50

Strażacy z regionu tarnowskiego odznaczeni za pomoc powodzianom

W uroczystości uczestniczyli Zbigniew Sosnowski - Wiceminister Spraw wewnętrznych i Administracji, Roman Ciepiela – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Andrzej Sztorc - Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski, Wicewojewoda Stanisław Sorys, Kazimierz Sady - Dyrektor biura ZOSP RP w Krakowie oraz przedstawiciele samorządów.

Dodano: Środa, 23 września 2009 09:47

71,5 miliona złotych na "schetynówki" dla Małopolski

Ponad 71,5 miliona otrzymało województwo małopolskie na inwestycje drogowe planowane na przyszły rok w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. To o ponad 9 milionów więcej niż w roku poprzednim. Weszły w życie nowe kryteria podziału środków na „schetynówki”.

Dodano: Czwartek, 17 września 2009 20:17

Wyremontują drogę, która połączy polską Jabłonkę ze słowackim Bobrovem

Małopolska wspólnie z Krajem Żylińskim zmodernizują przygraniczną drogę, która połączy polską Jabłonkę ze słowackim Bobrovem. Inwestycja ma być realizowana z pomocą unijną. Wicemarszałek Roman Ciepiela wraz z Przewodniczącym Kraju Żylińskiego Jurajem Blanárem podpisali w Jabłonce specjalne memorandum o współpracy przy projekcie „Oravska Droga”.

Dodano: Czwartek, 17 września 2009 20:15

Pomoc dla małopolskich Romów

Ponad 3,1 mln zł. dofinansowania otrzymało w tym roku województwo małopolskie w ramach rządowego programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce. Z tych pieniędzy finansowane są m.in. m.in. świetlice integracyjne, kolonie i wycieczki, dowóz dzieci do szkoły i ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, zatrudnienie pielęgniarek środowiskowych, działalność kulturalno-oświatowa oraz remonty i budowy domów dla Romów.

Dodano: Poniedziałek, 14 września 2009 22:48

Zniszczyli sześć samochodów. Straty - 21 tys. zł

13 września nad ranem dyżurny wielickiej policji odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że w rejonie ulic Jagiellońskiej i Kochanowskiego w Wieliczce niszczone są samochody.

Dodano: Poniedziałek, 14 września 2009 22:46

Rządowym programem ochrony przeciwpowodziowej dorzecza górnej Wisły

Województwa: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i śląskie będą objęte kompleksową ochroną przeciwpowodziową. Ustalono harmonogram prac nad „Rządowym programem ochrony przeciwpowodziowej dorzecza górnej Wisły”. Do końca tego roku powstanie raport oddziaływania inwestycji na środowisko.

Dodano: Piątek, 4 września 2009 22:27

Wybory burmistrza Muszyny

4 października (niedziela) w Muszynie odbędą się przedterminowe wybory burmistrza. Wybory zostały ogłoszone w związku z tragiczną śmiercią Waldemara Serwińskiego, dotychczasowego burmistrza.

Dodano: Piątek, 4 września 2009 22:25

Małopolska skorzysta na współpracy ze Szwedami

Małopolska będzie współpracowała ze szwedzkim regionem Uppsala. Szwedzi będą wspierać małopolskie przedsiębiorstwa we wdrażaniu innowacyjnych technologii. Skorzystać ma także Uniwersytet Jagielloński, który zacieśni współpracę ze szwedzką uczelnią.

Dodano: Piątek, 4 września 2009 22:23

Nietrzeźwi tirowcy

Dwóch nietrzeźwych kierowców TIR-ów zatrzymała oświęcimska Policja.

Dodano: Piątek, 28 sierpnia 2009 18:54

Marszałek Marek Nawara opuścił klinikę

Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara opuścił dzisiaj Klinikę Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Dalsza część rekonwalescencji będzie odbywać się już w domu.

Dodano: Piątek, 28 sierpnia 2009 18:53

Rządowe pieniądze dla Dobczyc

Dobczyce otrzymały z budżetu państwa 2 miliony złotych na odbudowę dróg i mostów zniszczonych podczas ostatniej ulewy. Poszkodowane rodziny dostaną również 1 milion złotych rządowej pomocy.

Dodano: Poniedziałek, 17 sierpnia 2009 22:18

Międzynarodowy Kongres dla Pokoju

Nawet kilka tysięcy pielgrzymów z całego świata może odwiedzić Kraków podczas spotkania „Ludzie i Religie”, które odbędzie się na początku września. Międzynarodowy Kongres dla Pokoju zorganizowany został przez Archidiecezję Krakowską i Wspólnotę Sant’Egidio z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl