Aktualności
Piątek, 29 maja 2015 15:10

Sądeccy policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o czerpanie korzyści i ułatwianie nierządu

W wyniku intensywnej pracy policjantów ustalono, że nielegalny proceder trwał od sierpnia 2014 roku i obejmował swym zasięgiem teren aż trzech województw. Zatrzymani, którzy z nielegalnego procederu osiągnęli korzyści majątkowe w wysokości co najmniej 80 tysięcy złotych już usłyszeli zarzuty.
Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu we współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzili zakrojone na szeroką skalę czynności operacyjne i dochodzeniowe w związku z przestępstwem czerpania korzyści majątkowej z tytułu uprawiania prostytucji oraz ułatwiania prowadzenia tego procederu.

Efektem ich intensywnej, kilkumiesięcznej pracy jest ustalenie szeregu osób, które dopuściły się tego przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że cały proceder trwał od połowy 2014 roku. Rozpoczął się na terenie Polski wschodniej, gdzie wcześniej przebywały dwie pokrzywdzone kobiety: 19 i 20-letnie mieszkanki województwa lubelskiego. 24- letni mężczyzna, również mieszkaniec województwa lubelskiego zajmował się organizowaniem wspomnianym kobietom ogłoszeń na portalach internetowych, ustalał stawki oraz przekazywał lokale, żądając dzielenia się połową zysków - był tzw. „opiekunem”. Początkowo proceder odbywał się w jednym z mieszkań na terenie województwa lubelskiego, następnie kobiety zostały przewiezione do Małopolski i Podkarpacia. (m.in. do Lublina, Tarnobrzegu, Nowego Targu), gdzie również świadczyły usługi seksualne dzieląc się uzyskanym zyskiem. Ostatecznie na początku października 2014 roku zostały przewiezione do Nowego Sącza, gdzie kontynuowano proceder.

W wyniku wytężonej pracy operacyjnej i procesowej sądeccy policjanci ustalili sześć osób podejrzanych o czerpanie zysku z nierządu i ułatwianie tego procederu. Pięć z nich zatrzymano - wśród nich jest 24-letni mężczyzna oraz kobiety w wieku od 19 do 30 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy i w najbliższym czasie planowane są kolejne zatrzymania.

Wobec podejrzanych na obecną chwilę zostały zastosowane środki zapobiegawcze. Część z nich otrzymała tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy natomiast pozostali poręczenie majątkowe.

Za sutenerstwo (czerpanie korzyści) i kuplerstwo (ułatwianie) w myśl art. 204 kk. –grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl