Aktualności
Sobota, 21 kwietnia 2018 09:20

Są pieniądze na remont boiska w Krynicy-Zdroju

Starosta nowosądecki Marek Pławiak otrzymał promesę na remont nawierzchni boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. Otrzymanie promesy gwarantuje dofinansowanie z budżetu województwa.
Dokumenty wręczyli wicemarszałkowie Wojciech Kozak i Grzegorz Lipiec.

- Dzięki środkom zewnętrznym, budżet Powiatu nie będzie aż tak obciążony – mówi z radością starosta Marek Pławiak. – Mamy w planach remont boisk przy szkole powiatowej w Krynicy-Zdroju, co znacznie podniesie standard i przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów. Będą mogli trenować w nowych warunkach już od września tego roku. Nowa nawierzchnia będzie miała wszelkie potrzebne atesty bezpieczeństwa.

To jedna z kilku inwestycji „sportowych” realizowanych przez władze Powiatu Nowosądeckiego. Przypomnijmy, że dobiega końca budowa hali sportowej na potrzeby uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie, a w planach jest budowa hali sportowej przy LO w Starym Sączu. W marcu uzyskano pozwolenie na budowę tego obiektu i złożono wniosek o przyznanie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całkowita wartość kosztorysowa wynosi blisko 4,3 mln zł, a kwotę złożonego we wniosku dofinansowania określono na 2,2 mln zł. Budowa ma potrwać dwa lata.

olsz/ zdj. UMWM

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl