Aktualności
Wtorek, 4 listopada 2014 15:16

Znamy wyniki plebiscytu „MAŁOPOLSKA. Widać zmiany”! (artykuł sponsorowany)

Właśnie zakończyło się głosowanie i znani są już laureaci konkursu „Małopolska. Widać zmiany!”. W powiecie krakowskim najwięcej głosów zdobyła Gmina Skawina oraz Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego.
Od 10 lat w województwie małopolskim można podziwiać projekty dynamicznie realizowane dzięki Funduszom Europejskim. W tym kontekście nie bez znaczenia zdaje się być hasło „Małopolska. Widać zmiany!”. To także nazwa plebiscytu na najlepsze inicjatywy lokalne realizowane z Funduszy Europejskich w Małopolsce, w którym zaprezentowano 228 projektów z 21 powiatów.

Właśnie zakończyło się głosowanie i znani są już laureaci konkursu. Mieszkańcy powiatu mieli nie lada orzech do zgryzienia. Wybór nie był łatwy, bowiem przy takich projektach jak Jurajski Raj w Gminie Zabierzów, Hala pasywna w Słomnikach czy projekt „Od Krakowa do Ojcowa – rowerem przez Zielonki”, trzeba się mocno zastanowić, który zasługuje na najwyższy stopień podium. Zwycięskie projekty nagrodzono w dwóch kategoriach: „Przestrzeń do życia” i „Człowiek-potencjał”. W powiecie krakowskim najwięcej głosów zdobyli:
- Gmina Skawina za projekt „Multicentrum w Skawinie” – laureat w kategorii „Przestrzeń do życia”.
- Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego za projekt „Własny biznes” – laureat w kategorii „Człowiek-potencjał”.

Statuetki, autorstwa krakowskiego artysty rzeźbiarza Kazimierza Adamskiego, wręczono 3 listopada br. w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie. Poniżej prezentujemy fotorelację z uroczystości wręczenia pamiątkowych statuetek.

Przypomnijmy krótko zwycięskie projekty:

Gmina Skawina, projekt „Multicentrum w Skawinie”
Skawińskie Multicentrum jest interaktywnym i wielofunkcyjnym punktem dostępu do Internetu i najnowocześniejszych technologii informacyjnych. Centrum stworzono w celu popularyzacji wiedzy z różnych dziedzin nauki, sztuki i kultury. Obiekt został wyposażony w nowoczesny sprzęt informatyczny, a oferta skierowana jest do użytkowników w różnym wieku i odpowiada współczesnym trendom oraz potrzebom mieszkańców. Z jego usług korzystają zorganizowane grupy szkolne, grupy 50+, rodzice z dziećmi oraz kółka zainteresowań dla dzieci i młodzieży. Zajęcia podzielono na 8 obszarów funkcjonalnych: Multidzieciak, Multisztuka, Multimuzyka, Multinauka, Multilingua, Multisenior, Multiobywatel oraz e-Multi. Wartość całkowita projektu to prawie 2,8 mln zł, natomiast wysokość dofinansowania to ponad 1,1 mln zł.

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego, projekt „Własny biznes”
Celem projektu dofinansowanego ze środków unijnych było wdrożenie podstaw przedsiębiorczości przez aktywizację osób nieaktywnych zawodowo (60 uczestników) z terenu powiatu krakowskiego. W ramach projektu utworzono 50 działalności gospodarczych (50% osób do 25. roku życia oraz 50% osób powyżej 50. roku życia). Grupę docelową stanowiły osoby znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Dla osób biorących udział w projekcie przewidziano między innymi bezpłatne wsparcie szkoleniowo-doradcze, jednorazową dotację na uruchomienie działalności gospodarczej w wysokości do 20 000 PLN oraz kompleksową pomoc trenera przedsiębiorczości. Wartość całkowita projektu oraz wysokość dofinansowania to 1,5 mln zł.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl