Aktualności
Wtorek, 28 listopada 2017 19:20

Żłobek w Małym Płaszowie prawie gotowy

Finiszują prace związane z budową gminnego żłobka przy ul. Lipskiej. Jeszcze w tym roku placówka dla 100 dzieci uzyska pozwolenie na użytkowanie. Zgodnie z planem, żłobek zacznie działać w styczniu 2018 roku.
Zadanie powstaje przy wsparciu rządowego programu „Maluch Plus”. Za realizację zadania odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Budynek żłobka jest już zadaszony, wytynkowany, zamontowane są wszystkie elementy stolarki okiennej i drzwiowej. Obiekt jest podłączony do mediów. Na finiszu jest malowanie sal, montaż podłóg, podłączana jest winda. Montowane poręcze przy schodach. Wykonawca rozpoczął już aranżację otoczenia: wykonywane są alejki i wjazd, montowane wyposażenie placu zabaw.

Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem prace budowlane żłobka, prowadzone na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich (ZIM) zakończą się w grudniu. Po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynek zostanie przekazany operatorowi wyłonionemu w konkursie, zorganizowanym przez Biuro ds. Ochrony Zdrowia UMK. Planuje się, że żłobek zacznie działać w styczniu 2018 roku.

Wykonawcą gminnego żłobka przy ul. Lipskiej w Małym Płaszowie jest konsorcjum firm w składzie: Przedsiębiorstwo Budowlano - Handlowe „ADMA” – bis sp. jawna Józef Adamczyk, Stanisław Adamczyk z siedzibą w Staszowie (lider konsorcjum) oraz „ATB” Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne z siedzibą w Staszowie. Umowa została zawarta 15 maja br. Wartość kontraktu to 4 595 000 zł brutto. Projekt ma finansowe wsparcie z programu „Maluch Plus” Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na kwotę 1 200 000 zł.

Żłobek przy ul. Lipskiej powstaje według projektu autorstwa Joanny Kłusak. Budynek zbudowany jest na rzucie prostokąta, zlokalizowanego w osi północ – południe. Posiada dwie kondygnacje naziemne. Od wschodu zaprojektowano taras, na który prowadzą wyjścia bezpośrednio z sal dzieci na plac zabaw. Strefa wejściowa budynku obejmuje wiatrołap oraz pomieszczenia na wózki, szatnie dla dzieci, poczekalnie dla rodziców i ogólnodostępną toaletę, dostosowaną do potrzeb niepełnosprawnych. Na parterze, we wschodniej części obiektu, znajdują się dwie sale z sypialniami dla młodszych dzieci, a w części północno – zachodniej - kuchnia z zapleczem oraz pomieszczenia techniczne. Kuchnia przygotowana jest do obsługi cateringu, nie planuje się przygotowywania posiłków na miejscu. Na drugiej kondygnacji znajdują się dwie sale dla dzieci - jedna z osobną sypialnią i druga jednoprzestrzenna. Na I piętrze będzie również część socjalna z szatniami, sanitariatami i pomieszczeniami socjalnymi dla pracowników żłobka, jak również 2 pokoje administracyjne. Znajdą się tam również pomieszczenia pomocnicze, takie jak toalety, magazyny oraz izolatka i pralnia. Kondygnacja parteru i piętra skomunikowana jest dwiema dwubiegowymi klatkami schodowymi oraz windą.

opr.s/ zdj. Jan Machowski ZIM

źródło: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl