Golemo
Aktualności
Wtorek, 21 listopada 2017 15:31

Złamali 70-latkowi szczękę. Grozi im więzienie

Policjanci z Oświęcimia wpadli na trop i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pobili starszego pana. Podejrzani trafili do Aresztu Śledczego.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w połowie listopada. Stróże prawa znad Soły zostali powiadomieni przez mieszkankę Osiedla Błonie w Oświęcimiu, o mężczyznach, którzy z nieznanych powodów, siłą próbowali dostać się do jej mieszkania.

- Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres, aby ustalić powody działania agresorów – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu. - W trakcie czynności natrafili na 70-letniego mężczyznę, który mieszkał w tym samym bloku, i jak się okazało, został pobity przez nieznanych mu sprawców.

Pokrzywdzony uskarżał się na duży ból szczęki, więc policjanci zaoferowali pomoc i przewieźli seniora do szpitala. Podczas badania okazało się, że mężczyzna ma złamaną szczękę. Mundurowi jednocześnie rozpoczęli poszukiwania sprawców.

- W ciągu trzech dni intensywnej pracy policjanci natrafili na dowody, które świadczyły, że z pobiciem starszego pana, ma związek trzech mieszkańców Oświęcimia – dodaje policjantka. - Wszyscy podejrzewani, mężczyźni w wieku 24, 27 oraz 28 lat, zostali zatrzymani na terenie miasta i osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji.

Przedstawiono im zarzuty pobicia, a następnie, ze względu na niezwykle bulwersujący charakter zdarzenia, śledczy wystąpili z wnioskami o areszt. Do wniosków przychylił się sąd, więc podejrzani wprost z policyjnej celi trafili na trzy miesiące za kratki.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


eł/fot. KPP Oświęcim
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl