Allmedica
Aktualności
Sobota, 13 grudnia 2014 22:50

Zbiornik Wodny Świnna Poręba w budowie (zdjęcia)

Trwa inwestycja pod nazwą budowa Zbiornika Wodnego Świnna Poręba zlokalizowanego w Skawinie (województwo małopolskie w powiatach wadowickim i suskim, na terenach gmin Mucharz, Stryszów i Zembrzyce). Inwestycja składa się z czterech podstawowych zadań.
Pierwszym z nich jest budowa zbiornika. Zbiornik na długości ok. 11 km będzie posiadał bardzo urozmaiconą linię brzegową i będzie się rozciągał od m. Świnna Poręba do m. Zembrzyce.

Drugim zadaniem jest przełożenie grogi krajowej nr 28 na trasie Wadowice - Sucha Beskidzka oraz budowa i remont dróg lokalnych na obrzeżach zbiornika.
Kolejnym zadaniem jest przebudowa i modernizacja kolei. 12 grudnia oddano do użytku trasę linii kolejowej łączącej Kraków z Zakopanem na odcinku Stryszów – Zembrzyce o długości ok. 8 km.

Ostatnim etapem jest ochrona zlewni zbiornika.

Na dzień dzisiejszy całość zakończonych prac kosztowała 514,4 mln zł, co stanowi nieomal jedną czwartą całej kwoty przeznaczonej na budowę zbiornika i zapory z inwestycjami towarzyszącymi.

Głównym inwestorem jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie. W galerii zdjęcia z wcześniejszego etapu prac na odcinku Stryszów – Zembrzyce.

er/ zdj. Łukasz Sowiński
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl