Aktualności
Poniedziałek, 3 maja 2021 09:23

Zaszczep się w majówkę - dzień drugi

Drugi dzień - tak jak pierwszy - zamknięty został liczbą 1200. To tyle osób wczoraj - w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" - przyjęło na krakowskim Rynku jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Łącznie z sobotą zaszczepionych zostało zatem już 2400 osób.
- Kraków ma moc! Mimo deszczu, zimna i wiatru - jeszcze przed otwarciem naszego mobilnego punktu szczepień - na krakowskim Rynku Głównym ustawiła się kolejka licząca około 500 osób. Kolejka po nadzieję i przepustkę do normalności, bo tak postrzegane są szczepienia. Dziękuję za tę determinację, ale też za dyscyplinę. Narodowy Program Szczepień to bez wątpienia narodowy program odpowiedzialności - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Akcja jest kontynuowana dziś, wystartowała o godzinie 8.00.

- Zgodnie z zapowiedzią ministra Michała Dworczyka do tymczasowych majówkowych punktów szczepień trafiła dodatkowa pula 1000 szczepionek. W ramach całej akcji będziemy mogli zatem zaszczepić na krakowskim Rynku 3,5 tys. osób - dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Tak jak w sobotę - na Rynku pracowały wczoraj 3 zespoły szczepiące ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, liczące łącznie 3 lekarzy, 6 pielęgniarek i 6 pracowników administracyjnych. Pomocy udzielało też 28 żołnierzy (16 z 6 Brygady Powietrznodesantowej i 12 z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej), 19 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 19 policjantów.

Przypomnijmy.

Od 1 do 3 maja na Rynku Głównym w Krakowie działa specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, czyli mają wystawione e-skierowanie, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Według harmonogramu 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

mat. prasowe

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl