Kopalnia
Aktualności
Sobota, 31 stycznia 2015 17:25

Zakopiańczycy - Agata Popieluch i Józef Gąsienica Gładczan wśród zwycięzców "Zjazdu na Krechę" (zdjęcia)

W sobotę na zielenieckim stoku rozpoczął się długo oczekiwany, pierwszy przystanek imprezy Red Bull Zjazd na Krechę. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 80 narciarzy i 70 snowboardzistów gotowych do walki o tytuł najszybszego zawodnika sezonu. Najwyższymi miejscami na podium podzielili się mieszkańcy Poznania i Zakopanego.
Po emocjonującym przejeździe i zaciętej walce bark w bark, zwycięzcą wśród narciarzy okazał się pochodzący z Poznania Adam Sobota. - Na co dzień startuję w zawodach FIS, gdzie najmniejszy błąd może kosztować punkty. Tutaj najistotniejszy był start, co było dla mnie zupełną nowością. Ale emocje były niesamowite, energia aż mnie rozpiera! - komentował.

W grupie narciarek najwyższe miejsce na podium wywalczyła, pochodząca z Zakopanego, Agata Popieluch. Zakopane triumfowało również w kategorii snowboardzistów. Wśród panów pierwszą lokatę zdobył Józek Gąsienica Gładczan.

Pierwszą mistrzynią Red Bull Zjazd na Krechę 2015 w snowboardzie była pochodząca z Poznania Katarzyna Szymańska. - To moje pierwsze zawody Red Bull Zjazd na Krechę. Zdecydowałam się do wzięcia udziału bardzo spontanicznie - wczoraj wieczorem! Ale nie żałuję, bo zabawa była super i myślę, że i w przyszłym roku pojawię się na starcie - dodaje tegoroczna zwyciężczyni z proroczym na bluzie napisem "Królowa Śniegu".

Na zwycięzców, prócz tytułu zwycięzcy Red Bull Zjazd na Krechę czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów - kamery GoPro, akcesoria narciarskie i snowboardowe HEAD, Roxy i Quiksilver oraz zestawy kosmetyków Rexona.

To nie koniec emocji towarzyszących imprezom Red Bull Zjazd na Krechę. Kolejny przystanek odbędzie się już 7 lutego w Szczyrku. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy mieć skończone 16 lat, sprawne narty lub deskę snowboardową i dość odwagi, by zmierzyć się z najszybszymi.

Rejestracji do udziału w starcie można wciąż dokonać na stronie www.redbullzjazdnakreche.pl

opr.s/ zdj. Wojciech Antonow

źródło: materiał prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl