WSB
Aktualności
Wtorek, 16 sierpnia 2016 20:50

Z Mielca do Tarnowa - szybciej i wygodniej

Do końca września 2018 r. zakończy się gruntowna rozbudowa drogi wojewódzkiej 984 na odcinku, który łączy dwie miejscowości w powiecie tarnowskim – Lisią Górę i Nową Jastrząbkę. Dziś w Lisiej Górze podpisano umowę z wykonawcą robót, które zostaną przeprowadzone w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Szacowany koszt inwestycji to 30 mln zł, z czego same prace budowlane pochłoną ponad 13 mln zł.
To dobra wiadomość dla mieszkańców podtarnowskiej Lisiej Góry i Nowej Jastrząbki. Już za 3 lata popularną trasa wojewódzką nr 984 – którą tak chętnie wybierają kierowcy jadący np. z Mielca do Tarnowa – będzie się jechało szybciej, wygodniej i przede wszystkim bezpiecznej.

- Przebudowa obejmie 9 kilometrów drogi wojewódzkiej, która zostanie odpowiednio poszerzona, a jej nawierzchnia znacznie wzmocniona. Prace modernizacyjne wymuszą też przebudowę wszystkich skrzyżowań na tym odcinku – tłumaczy wicemarszałek Stanisław Sorys.

Jak dodaje wicemarszałek Stanisław Sorys, wśród koniecznych prac znajdują się również: budowa bądź remont chodników, zatok autobusowych i wiat przystankowych. Na całej długości modernizowanego odcinka powstaną też bezpieczne pobocza, zostaną poprawione przepusty i cały system odwodnienia drogi. Budowlańcy nie zapomną też o odpowiednim oświetleniu ulicznym – tam, gdzie będzie taka potrzeba, staną nowe lampy.

Jeszcze we wrześniu br. wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. Dębica, rozpocznie prace projektowe, a w dalszej kolejności pozyskiwanie odpowiednich decyzji administracyjnych.

opr.s/

źródło: UMWM

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl