Piątek, 29 marca | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
25.03.2013 | Czytano: 48

X. Półmaraton Marzanny w Krakowie(zdjęcia)

Zagraniczni biegacze zdominowali jubileuszowy X. Krakowski Półmaraton Marzanny. Zwyciężyli: Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot (1:05.29) i Ukrainka Kateryna Karmanenko (1:16.30), ustanawiając nowe rekordy trasy. W niedzielnych zawodach wystartowało ponad 1700 osób.

Najlepszy z Polaków, zwycięzca poprzedniej edycji Krakowskiego Półmaratonu Marzanny - Andrzej Lachowski zajął w niedzielę 6. miejsce (1:08.34).

X Krakowski Półmaraton Marzanny, zorganizowany przez Gminę Miejską Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Biegacza Dystans, stał się okazją do wyłonienia mistrzów Akademickiego Związku Sportowego na tym dystansie. Tytuły zdobyli: Przemysław Dąbrowski (AWF Biała Podlaska- AZS AWF Biała Podlaska) - 1:10.16 i Aleksandra Antkiewicz (AZS AWF Katowice- AZS AWF Kraków Masters) - 1:37.39.