Allmedica
Aktualności
Środa, 25 stycznia 2023 10:00

XII Bieg Podhalański wciąż pod znakiem zapytania

Mimo obfitych, wydawać by się mogło, opadów śniegu w ostatnim czasie w Nowym Targu, jest go wciąż za mało, żeby zorganizować XII Bieg Podhalański.
Masowy bieg narciarski, rozgrywanych na trasach przy nowotarskim lotnisku, zaplanowany jest na sobotę 4 lutego 2023 r. Trasa dwunastej edycji zawodów poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy będą mieli do pokonania techniką klasyczną trasę 30, 15 lub 6 kilometrową.

Mimo, iż do zawodów pozostało już niewiele czasu, organizatorzy nie uruchomili jeszcze zgłoszeń. "W porównaniu z resztą wyżej położonych miejscowości Podhala, w Nowym Targu jest wyraźnie mniej śniegu. Po ostatnich prognozach pogody spodziewaliśmy się dużo większego opadu śniegu. Na dzień 23 stycznia, w Nowym Targu jest zbyt mała ilość śniegu do przeprowadzenia zawodów, w związku z tym nie uruchamiamy jeszcze zgłoszeń internetowych. Na najbliższy weekend i początek przyszłego tygodnia prognozowane są kolejne opady śniegu. Jeżeli spadnie wystarczająca ilość śniegu do przeprowadzenia zawodów zgłoszenia on-line zostaną uruchomione" - poinformowali organizatorzy.

oprac. r/
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl