Golemo
Aktualności
Sobota, 14 marca 2015 14:14

Wystawa „Dziwny jest ten świat”

Kilkadziesiąt osób zgromadził w Galerii Domu Kultury w Kętach wernisaż prac Joanny Surmy zatytułowany „Dziwny jest ten świat”. Wystawa prezentuje pracę dyplomową artystki. Wystawę w DK można oglądać do 12 kwietnia.
Joanna Surma, zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem i fotografią. Hobbystycznie także grafiką warsztatową i ilustracją. W 2012 r. uzyskała dyplom licencjacki za pracę na temat Identyfikacji i promocji wizualnej rodzinnego miasta – Kęty u prof. Władysława Pluty. W 2014 r. obroniła dyplom magisterski – „Dziwny jest ten świat” - czyli krytyka użytkowników mediów cyfrowych w tym wirtualnego świata Internetu, w katedrze Projektowania plakatu u prof. Piotra Kunce. Jest również absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku Fotografia, gdzie w 2013 r. zrealizowała pracę dyplomową „Przestrzeń nieśmiertelności” u mgr sztuki Marzeny Kolarz.

Jak tłumaczy sama artystka, wystawa „Dziwny jest ten świat”, czyli krytyka użytkowników Mediów cyfrowych w tym wirtualnego świata Internetu porusza ważne kwestie współczesności. Żyjemy w czasach cyfrowego świata, gdzie większość ludzi przeniosła już swoje życie. Korzysta z niego zarówno w pracy, jak i w domu, w celach zarobkowych i rozrywkowych. Media cyfrowe wpłynęły na dzisiejsze życie w bardzo dużym stopniu. Większość ludzi nie wyobraża sobie bez nich życia i codziennego funkcjonowania. Oczywiście istnieje wiele zalet cyfrowego świata i nie trzeba ich nikomu przedstawiać, ale obok nich występuje też wiele zagrożeń i problemów, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Celem wystawy jest przedstawienie kilku z nich oraz konsekwencji, które się z nimi wiążą. To ludzie - użytkownicy generują treści, zamieszczają obrazy i informacje oraz wchodzą ze sobą w rozmaite interakcje w cyfrowym świecie. Jeśli będą robić to świadomie oraz w takim samym stopniu korzystać z dobrodziejstw mediów cyfrowych, wtedy nikomu nic nie grozi.

opr. /ab

źródło: mat. prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl