Parada Smoków
Aktualności
Piątek, 13 maja 2022 09:00

Wyjątkowy spektakl w teatrze STU

Już 21 i 22 maja na scenie STU wyjątkowy spektakl „Judy Garland. Na końcu tęczy” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego z wybitną rolą Beaty Rybotyckiej jako tytułowej Judy.
Spektakle te będą okazją do świętowania 25 - lecia pracy artystycznej Jakuba Przebindowskiego, ale także pożegnaniem tego uwielbianego przez widzów tytułu.

Akcja dramatu Quiltera rozgrywa się w 1968 roku w hotelu Ritz w Londynie. Śledzimy ostatnie burzliwe miesiące życia legendarnej Judy Garland. Wnikamy w jej życie prywatne, skomplikowany związek z piątym mężem Mickeyem Deansem (Robert Koszucki) i jej relację z oddanym akompaniatorem Anthonym Chapmanem (Jakub Przebindowski). Beata Rybotycka, odtwórczyni roli Judy Garland, zaśpiewa ponadczasowe piosenki, do których polskie teksty napisał Jan Jakub Należyty, a zaaranżował je Krzysztof Herdzin.

Sztuka w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego zapewni Państwu wachlarz emocji prawdziwych, bowiem opartych na autentycznej historii. Rewelacyjna kreacja Beaty Rybotyckiej dopina wszystko w doskonałą całość.

21 maja godz. 19.00
22 maja godz. 18.00

Judy Garland. Na końcu tęczy
2 godz. 15 min. (1 przerwa)
Reżyseria: Krzysztof Jasiński
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Teksty piosenek: Jan Jakub Należyty
Scenografia: Maciej Rybicki
Kostiumy: Dorota Ogonowska
Aranżacja: Krzysztof Herdzin


mat. prasowe, zdjęcie autorstwa P. Nowosławskiego

źródło: Dział Marketingu i Komunikacji Społecznej - Krakowski Teatr Scena STU

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl