Aktualności
Poniedziałek, 25 lipca 2022 21:00

Wybuch gazu w Zalasowej - zginął człowiek

Potężny wybuch w Zalasowej (pow. tarnowski) spowodował zawalenie się budynku konstrukcji drewniano-murowanej. W akcji ratunkowej wzięli udział strażacy z OSP i PSP z Tarnowa, Nowego Sącza oraz Krakowa.
Po odgruzowaniu zawaliska, odnaleziono zwęglone ciało - najprawdopodobniej 92-letniego mieszkańca. Czynności prowadzi tarnowska Policja pod nadzorem prokuratury rejonowej z Tarnowa.

W sobotę przed godziną 9 rano służby zostały zaalarmowane o wybuchy, który miał miejsce w Zalasowej. Z przekazanych informacji wynikało, że zawalił się budynek drewniano-murowany, który użytkował jego 92-letni właściciel. Na miejscu pojawili się druhowie z okolicznych OSP oraz jednostki straży pożarnej z Tarnowa, Krakowa i Nowego Sącza. Podczas odgruzowywania strażacy ujawnili zwęglone ciało, które zostało wydobyte z zawaliska.

Po przekazaniu miejsca przez strażaków grupie dochodzeniowo-śledczej z tarnowskiej komendy, przystąpiono do szczegółowych oględzin miejsca wybuchu. W oględzinach wzięli udział policjanci, technik kryminalistyki, biegły z zakresu pożarnictwa, a czynności nadzorował prokurator rejonowy z Tarnowa. Jego decyzją ciało zostało zabezpieczone w Zakładzie Patomorfologii tarnowskiego szpitala celem wykonania specjalistycznych badań, a zebrany materiał dowodowy, w tym butli gazowych, posłuży wszczęciu postępowania, które wyjaśni wszystkie okoliczności tej tragedii.


źródło: www.tarnow.policja.gov.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl