Golemo
Aktualności
Czwartek, 26 listopada 2020 20:29

Wsparcie marszałków dla Igrzysk Europejskich

W trakcie zdalnego konwentu Marszałków Województw Rzeczpospolitej, któremu aktualnie przewodniczy Województwo Lubuskie, marszałek Witold Kozłowski podziękował przedstawicielom samorządów za wsparcie promocji III Igrzysk Europejskich w 2023 roku, organizowanych przez Małopolskę i Kraków.
Marszałek Witold Kozłowski podziękował za przyjęcie przez Zarząd Związku Województw Rzeczpospolitej (RP) stanowiska w sprawie wsparcia Małopolski w promocji III Igrzysk Europejskich.

- Po raz pierwszy to duże wydarzenie sportowe przeprowadzi kraj Unii Europejskiej. Impreza będzie okazją do wypromowania innych regionów. Będzie szansą na wzmocnienie pozycji i wizerunku Polski w Europie oraz na świecie. Pokażemy nasz kraj jako atrakcyjny i różnorodny turystycznie, z nowoczesną infrastrukturą, gościnnymi mieszkańcami, stawiający na szkolenie młodzieży i popularyzację sportu wśród wszystkich grup społecznych. Pozytywny impuls wynikający z organizacji Igrzysk Europejskich nie ograniczy się jedynie do Małopolski i Krakowa, ale obejmie całą Polskę - powiedział marszałek Kozłowski


W obradach konwentu, którym przewodniczy Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego, tematem wiodącym była służba zdrowia, ponieważ to ochrona zdrowia jest najważniejszym priorytetem dla samorządów. Dyskutowano także o funduszach europejskich, w związku z przygotowaniami do nowej perspektywy finansowej 2021-2027 oraz pracami nad programami operacyjnymi, w obliczu nieustającej batalii z globalnym zagrożeniem epidemicznym.

Konwent Marszałków Województw RP zgodnie ze statutem jest organem opiniodawczo-doradczym Związku Województw RP. Konwent analizuje i opiniuje propozycje zmian legislacyjnych oraz omawia aktualne problemy samorządów województw. Posiedzenia Konwentu kończą się wypracowaniem wspólnych stanowisk, które następnie kierowane są do właściwych urzędów i instytucji centralnych.

opr.s/

źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl