Kopalnia
Aktualności
Wtorek, 9 grudnia 2014 21:07

Wręczono stypendia Sapere Auso

Po raz kolejny, podczas uroczystej gali, Małopolska Fundacja Stypendialna Sapere Auso wręczyła przyznane stypendia i nagrody. W tym roku, za jej pośrednictwem, wsparcie na łączną kwotę 753 tys. zł trafiło do 234 uzdolnionych uczniów z Małopolski. W imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego dyplomy stypendystom wręczał dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Dariusz Styrna.
Fundacja Sapere Auso została utworzona w 2003 roku przez Województwo Małopolskie. Jej mottem stały się słowa Sapere auso, czyli „Temu, który odważył się być mądrym”. Na życzenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, słowa te zostały wyryte na medalionie ku czci ks. Stanisława Konarskiego - twórcy i założyciela Collegium Nobilium w Warszawie.

W ciągu pierwszej dekady istnienia fundacja przyznała stypendia blisko 2500 osobom na łączną kwotę 7,5 mln zł. W tym roku przyznano 234 stypendia i nagrody na kwotę 753 tys. zł (w roku ubiegłym 216 stypendiów na łączną kwotę 750 tys. zł.) Ze wsparcia korzystają uczniowie i studenci utalentowani naukowo, sportowo, artystycznie a także osoby niepełnosprawne. W 2010 r. fundacja została laureatem prestiżowego konkursu Dobre Stypendia organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację Moje Stypendium.

Skuteczna działalność fundacji możliwa jest dzięki wspólnemu działaniu samorządu, przedstawicieli świata nauki i edukacji, przedsiębiorców oraz osób prywatnych.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl