Barnaś
Aktualności
Poniedziałek, 15 stycznia 2018 20:00

Wojewoda spotkał się z sądeckimi samorządowcami (zdjęcia)

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się dzisiaj w Starostwie Powiatowym z samorządowcami subregionu sądeckiego.
W spotkaniu uczestniczyli starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk i członek Zarządu Powiatu Marian Ryba. Obecny byli także poseł Jan Duda i radny wojewódzki Witold Kozłowski.

- Cieszę się, że cykl spotkań z samorządowcami Małopolski rozpoczyna się na Sądecczyźnie - podkreślił starosta Marek Pławiak. - To region szczególny, pełen przedsiębiorczych ludzi i energicznych samorządowców.
Wojewoda Piotr Ćwik odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Większość dotyczyła spraw dla samorządowców najpilniejszych, a więc przebiegu szybkiej drogi z Nowego Sącza do Brzeska (Sądeczanki) oraz pieniędzy na odbudowę dróg po powodziach.

- Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowuje prace projektowe i będzie się zastanawiać nad wyborem korytarza przebiegu tej drogi - mówił wojewoda Piotr Ćwik. - Co do tak zwanych powodziówek, to w tym tygodniu będzie decyzja MSWiA w sprawie finansowania tych przedsięwzięć. Jest więc szansa, że gminy będą mogły wkrótce ogłaszać przetargi.

szel/zdj. Paweł Szeliga

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl