Aktualności
Piątek, 9 maja 2014 09:37

Właściciel szkoły jazdy oraz dwóch instruktorów z korupcyjnymi zarzutami

NOWY SĄCZ. W ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji rozpracowywali kolejną szkołę nauki jazdy, gdzie można było zrobić kurs „zaocznie”. Wynikiem tych działań było zatrzymanie 3 osób biorących udział w tym procederze.
Tym razem zarzuty usłyszał właściciel szkoły jazdy z powiatu nowosądeckiego, oraz dwóch instruktorów pracujących w jego szkole. Mechanizm działania sprawców polegał na wyszukiwaniu osób – kursantów, którzy chcieli uzyskać prawo jazdy bez chodzenia na kurs i zdawania egzaminów. Czasami do właściciela szkoły zgłaszali się sami zainteresowani. Chcieli mieć prawo jazdy a nie chcieli się zbytnio męczyć teorią czy godzinami jazd. Czasami takie „ułatwienie” proponował sam właściciel. Policjanci dotarli do przypadków, kiedy kursant przebywał za granicą a według dokumentów właśnie w tym czasie odbywał kurs. Koszt takiego podrobionego zaświadczenia wahał się od 1 tys. do 3 tys. złotych. Policjanci udowodnili już ponad 30 takich przypadków, a sprawa jest rozwojowa .

Policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 43-letniego właściciela szkoły jazdy oraz dwóch instruktorów (31 i 38 –letniego). Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty powoływania się na wpływy oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w pozytywnym załatwieniu egzaminu na prawo jazdy, a także poświadczania nieprawdy w wystawianych dokumentach. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl