Kopalnia
Aktualności
Czwartek, 4 kwietnia 2019 14:00

Wielki Charytatywny Wiosenny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego

Wielki Charytatywny Wiosenny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego jest imprezą, która posiada już swoją tradycję. Odbędzie się w Oświęcimskim Centrum Kultury przed świętami wielkanocnymi.
Dochód zebrany podczas imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację trzyletniego Dominika Ropka z Oświęcimia, podopiecznego fundacji, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i skrajne wcześniactwo. Ma zaburzenia wchłaniania i żywienia.

Miał się urodzić 28 sierpnia 2016 roku. Tymczasem przyszedł na świat… 5 maja, prawie cztery miesiące wcześniej. Rodzice jeszcze tydzień wcześniej byli na badaniach prenatalnych i wszystko było w porządku.

Urodził się poprzez cesarskie cięcie ratujące życie. Ważył 520 gramów i mierzył zaledwie 28 centymetrów. W pierwszych dobach życia waga noworodka spadła do 501 g, a później nawet poniżej pół kilograma.

W skali Appgar, oceniającej dziecko w pierwszej, trzeciej, piątej i dziesiątej minucie życia Dominik otrzymał kolejno dwa, trzy, cztery i cztery punkty. Jego szanse na przeżycie były minimalne. Domiś ma wielką wolę życia, dlatego warto przyjść na kiermasz, kupić piękne ozdoby i wesprzeć Dominikę i Daniela w leczeniu dzieciątka.

Kiermasz będzie trwał w godzinach 9.30-17.30 na dolnym holu OCK, podczas którego będzie można zakupić przedmioty rękodzieła artystycznego.

Watro też wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących kiermaszowi, będzie teatrzyk dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i warsztaty plastyczne. Tradycyjnie już od wielu lat dzieci mają możliwość przebrania się w stroje postaci bajkowych i skorzystać z wielu innych atrakcji.


Wszelkie informacje na temat kiermaszu śledzić można na poświęconej wydarzeniu stronie na facebook.com


mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl