Aktualności
Wtorek, 12 maja 2020 10:51

Wielka Parada Smoków odwołana

Mimo wstrzymywania tej trudnej decyzji do ostatniej chwili, w nadziei, że jednak coś się zmieni twórca i reżyser Pardy Smoków, dyrektor Teatru Groteska Adolf Weltschek poinformował, że tegoroczna Wielka Parada Smoków nie odbędzie się.
Żal tym większy, że tegoroczna Parada miała być okrągłą dwudziestą, w dodatku połączoną z jubileuszem 75 lat działalności Teatru Groteska. To miało być wyjątkowe spotkanie u stóp Wawelu.

Dziś może trudno w to uwierzyć, ale właśnie na przełomie maja i czerwca 2000 roku, trasą Wawel – ul. Grodzka – Rynek Główny po raz pierwszy w Krakowie przeszły Smoki!
Z każdym kolejnym rokiem nasze przedsięwzięcie wzbogacało się o nowe atrakcje i efekty: do Parady dołączył Smoczy Rodziny Piknik, konkurs na artystyczne wizerunki Smoków i wreszcie niespotykane dotąd w Krakowie wielkie widowisko, łączące efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Przez wszystkie lata te wieczorne spektakle, w których główne role odgrywały wielkogabarytowe smoki z całej Europy, w zapierającej dech scenerii wiślanych bulwarów obejrzało ponad milion widzów! Aż do dziś...
- napisali organizatorzy.

Ze swojej strony - malopolskaonline.pl - jako wieloletni patron medialny tego niesamowitego wydarzenia, zaproszamy Państwa do lektury naszych archiwalnych materiałów i galerii z poprzednich edycji Wielkiej Parady Smoków w nadziei, że za rok, w zdrowiu spotkamy się ze smokami na krakowskim Rynku, na błoniach pod Wawelem i w zakolu Wisły.wo/
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl