Festiwal Kiepury
Aktualności
Poniedziałek, 14 stycznia 2019 16:00

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała także Pieninach

Już po raz XXVII na terenie pienińskich gmin zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy z miejscowych szkół, chodzących z kolorowymi puszkami, można było spotkać praktycznie w każdej miejscowości regionu.
Od wczesnego rana na zaśnieżone ulice wyruszyli młodzi ludzie chcący nieść pomoc chorym dzieciom.

Szczawnicki sztab zarządzał akcją ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wolontariusze z wielkim zaangażowaniem zbierali pieniądze, dumnie nosząc identyfikatory oraz specjalnie przygotowane na ten cel kolorowe puszki. Kwesta mimo chłodu była dobrą zabawą, bo „pomaganie jest dziecinnie proste.” Oprócz uczniów w akcji wzięła udział kadra pedagogiczna. W tym roku działający w Szczawnicy sztab zebrał prawie 15 000 zł.

Podobnie jak w zeszłym roku swoje siły połączyły gminy Czorsztyn i Krościenko. Kwestujących można było spotkać w Kluszkowcach, Mizernej, Czorsztynie, Sromowcach Wyżnych, Sromowcach Niżnych, Maniowach a także we Frydmanie, Krośnicy, Hałuszowej, Dębnie oraz Krościenku n/D. Sztab orkiestry znajdował się w remizie OSP w Mizernej. Wolontariusze, pod wodzą koordynatorki Anety Markus i dyrektora GCK Artura Majerczaka pobili kolejny rekord. W tym roku zebrano prawie 30 000 zł. Podczas finału można było zobaczyć występy iluzjonisty czy wziąć udział w dyskotece. Wisienką na torcie był występ zespołu Folk Power.

Datki z tegorocznego finału zostaną przekazane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

SP nr 2, UG Czorsztyn
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl