Kopalnia
Aktualności
Czwartek, 12 października 2017 13:52

Wielbłąd spacerował ulicami Małopolski

Na nietypowego użytkownika drogi natrafili kierowcy podróżujący pomiędzy Zatorem i Oświęcimiem. Z cyrku uciekł wielbłąd.

Zatorscy policjanci odnaleźli, następnie ukarali mandatem przedstawiciela cyrku, z którego uciekł wielbłąd i jak gdyby nigdy nic, spacerował drogą łączącą Oświęcim z Zatorem. Kara została nałożona w związku z nie zachowaniem środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

- W rozmowie z przedstawicielem cyrku policjanci potwierdzili ucieczkę zwierzęcia, które przez kilkanaście minut pozostawało na wolności, a następnie zostało schwytane przez pracowników cyrku – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu. - W związku z tym, że policjanci nie otrzymali żadnego zgłoszenia od kierowców, ani mieszkańców, aby zwierzę dokonało jakichkolwiek uszkodzeń, na przedstawiciela cyrku nałożyli mandat karny za niezachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Policjantka zaznacza, iż na uwagę zasługuje również fakt, iż wielbłąd wbiegł na drogę krajową przy dużym natężeniu ruchu, pomimo to kierowcy w porę zauważyli zagrożenie, więc nie doszło do jego potrącenia.


eł/fot. Screen z nagrania video jednego z kierowców przejeżdżających trasą Zator - Oświęcim.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl