Festiwal Kiepury
Aktualności
Piątek, 9 września 2016 12:50

W wypadku drogowym zginął radny małopolski

Małopolski radny Kazimierz Czekaj zginął dziś nad ranem w wypadku samochodowym w Czajowicach na drodze krajowej numer 94 z Olkusza do Krakowa. Samochód osobowy prowadzony przez samorządowca zderzył się z ciężarówką.
Kazimierz Czekaj był Radnym Województwa Małopolskiego II, III i IV kadencji oraz prowadził własną działalność gospodarczą. Był piekarzem. Miał 60 lat. Zostawił żonę i córkę.

Był współzałożycielem Stowarzyszenia Społecznego „Porozumienie Podkrakowskie” .W samorządzie działał od 1998 roku. Zaczął jako radny powiatu krakowskiego (1998-2002) . Od 2002 roku był radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego .

Był współorganizatorem “Święta Chleba”. Uczestniczył w zakładaniu Małopolskiej Izby Produktów Regionalnych, Tradycyjnych i Lokalnych. Należał do Krajowej Rady Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Zabiegał o certyfikaty rodzimych produktów regionalnych w Unii Europejskiej.

Fundacja Brata Alberta wyróżniła go tytułem „Dobry jak chleb”, był honorowym strażakiem OSP i tytularnym przyjacielem wielu stowarzyszeń charytatywnych i fundacji, w tym Caritas Zabierzów.

opr. ab/ zdj. Tomasz Cichocki

źródło: krknews.pl

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl