Aktualności
Wtorek, 21 lipca 2015 13:11

W sobotę protest i blokada drogi w Tylmanowej

Organizatorzy akcji protestacyjnej poinformowali, że w sobotę o godz. 13 będą blokować przejazd drogą 969 przez Tylmanową. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem braku ścieżki rowerowej, którą mogliby bezpiecznie dojeżdżać do szkoły czy pracy.
- 25 lipca o godz. 13:00 w miejscowości Tylmanowa odbędzie się akcja protestacyjna rowerzystów, nazwana Tylmanowską Rowerową Masą Krytyczną - informuje w imieniu organizatorów Tadeusz Królczyk. - Akcja będzie polegać na przejeździe protestacyjnym rowerzystów od godziny 14:00 do 16:00 na trasie Tylmanowa - Krościenko n/D – Tylmanowa, co spowoduje ponad 2 godzinne utrudnienia w ruchu na uczęszczanej przez turystów drodze wojewódzkiej 969 z Nowego Sącza do Nowego Targu. Spodziewamy się przybycia kilkuset rowerzystów oraz przedstawicieli władz.

- Chcemy zwrócić uwagę na problem społeczny, jakim niewątpliwie jest brak ścieżki rowerowej na odcinku drogi wojewódzkiej 969 Krościenko - Tylmanowa - Łącko. Statystyki wypadków na tym odcinku są przerażające i należy dokonać wszelkich starań, aby opracować plan, który pozwoliłby na bezpieczne poruszanie się przy codziennych dojazdach do pracy czy szkoły - podkreślają organizatorzy akcji protestacyjnej.

Protest organizuje komitet społeczny "Razem dla was". Akcja zakończy się wspólnym piknikiem.

Akcja - jak informują organizatorzy - poświęcona jest 32-letniemu mieszkańcowi tej wsi, który w kwietniu jadąc rowerem do pracy został potrącony przez samochód.

r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl