WSB
Aktualności
Piątek, 24 lipca 2015 12:15

W sierpniu rusza 72. Tour de Pologne

"Łączymy stolice" to hasło, pod którym będzie rozgrywany 72. Tour de Pologne UCl World Tour. Tegoroczna edycja wyścigu rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zakończy 8 sierpnia w Krakowie.
Tour de Pologne to największa cyklicznie organizowana sportowa impreza w Polsce. Należy do prestiżowego cyklu UCl World Tour zrzeszającego największe wyścigi świata". W pierwszym tygodniu sierpnia tego roku do Polski ponownie przyjadą czołowi kolarze świata.

Uroczyste otwarcie wyścigu nastąpi na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie skąd kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu" Liczy on 122 km i składa się z dziesięciu rund. Na mecie na Placu Teatralnym o zwycięstwo powinni walczyć sprinterzy. Drugiego dnia wyścigu kolarze przejadą trasę o długości 146 kilometrów z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej zahaczając o malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską".

Etap trzeci rozpocznie się w Zawierciu, które obchodzi setny jubileusz nadania praw miejskich. Po przejechaniu 166 kilometrów zawodnicy będą finiszować w Katowicach. Przed rokiem w stolicy Górnego Śląska Jonas Van Genechten pobił rekord prędkości w historii Tour de Pologne osiągając na finiszu niemal 81 km/h. Po trzech płaskich etapach 72 Tour de Pologne wjedzie w góry.

Czwartego dnia rywalizacji kolarze przeniosą się ze Śląska do Małopolski. Wystartują w Jaworznie, a po drodze przejadą między innymi przez Zegartowice, rodzinną miejscowość Rafała Majki. Meta 220 km etapu znajduje się w Nowym Sączu. Jedno z najstarszych miast Małopolski będzie również miejscem startu piątego najdłuższego etapu (223 km).

Prawdziwym wyzwaniem będą na nim górskie premie na Głodówce, Zębie, a także na Gubałówce, która będzie nowym elementem trasy. Meta etapu tradycyjnie mieści się przy Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Ukoronowanie górskiej części 72 Tour de Pologne będzie szósty, królewski etap BUKOVlNA Terma Hotel Spa Bukowina Tatrzańska. Na trasie znajduje się aż osiem górskich premii TAURON - kolarze cztery razy wjadą na Ząb i Ścianę BUKOVINA. Po 174 km będą finiszować na podjeździe w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ostatni akcent 72. Tour de Pologne to jazda indywidualna na czas w Krakowie. Na 25-kilometrowej trasie powinny się rozstrzygnąć losy całego wyścigu. W ub. roku zwycięstwo wywalczył tu Rafał Majka. W tym roku także na Rynku Głównym w Krakowie poznamy triumfatora 72 Tour de Pologne.

opr. s/ zdj. Piotr Korczak

źródło: materiał prasowy

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl