Terma Szaflary
Aktualności
Niedziela, 29 stycznia 2023 10:00

W góry w śliskich butach i z siatką w ręku (zdjęcia)

Turyści szlak na Gubałówkę traktują jak przedłużenie Krupówek. Często kończy się to upadkiem, lub podciąganiem się na płocie.
Wejście na Gubałówkę znajdujące się wzdłuż kolei linowo-terenowej miejscami jest bardzo strome. Już na początku trasy przy dolnej stacji widnieje informacja, że szlak nie jest utrzymywany zimą. Dodatkowo pojawia się także piktogram informujący o zakazie jazdy na sankach. Oczywiście turyści kompletnie ignorują te informacje.

Podejście w najbardziej stromych miejscach przypomina górską wspinaczkę. Dobrze, że jest ogrodzenie z siatki, a po drugiej stronie wyznaczonego szlaku lina oraz tyczki. Dzięki tym konstrukcjom turyści podciągają się, lub próbują iść dalej na czworakach.

Droga w dół sprawia jeszcze więcej problemów. Turyści próbują zjeżdżać na butach lub siadając. Część osób decyduje się zjeżdżać na sankach lub jabłuszkach stwarzając zagrożenie dla osób podchodzących.

Zaledwie cztery osoby na ponad 100, które spotkaliśmy na szlaku zdecydowały się nałożyć na buty raczki, które ułatwiają chodzenie po śliskiej nawierzchni. Część osób, które podchodziły pod górę nie tylko nie miały raczków, ale także butów zimowych, tylko letnie adidasy.
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl