Kopalnia
Aktualności
Piątek, 30 kwietnia 2021 09:53

W Zakopanem rozbrzmiewa dziś jazz (zdjęcia i film)

Atrakcją dla spacerowiczów jest unoszący się nad ich głowami muzyczny dron, prezentujący standardy jazzowe. Słychać także zaproszenia na sobotnie wydarzenia festiwalowe do Radiowej "Jedynki' i na media społecznościowe Wiosny Jazzowej oraz Miasta Zakopane.
Tegoroczna, 17 Wiosna Jazzowa przebiega w innej formuje, niż zwykle. Organizatorzy uznali, że skoro miłośnicy jazzu nie mogą przyjść na koncerty, to muzycy spróbują dotrzeć do nich.

Jedną z form wprowadzenia muzyki w przestrzeń miasta są muzyczne przystanki promujące Jazzowe Zakopane. Na kilku przystankach komunikacji publicznej można było czekając na autobus - posłuchać zespołów jazzowych z Czech, Słowacji i Węgier.1 maja od rana, programem "Jedyne takie miejsce" rozpocznie się Muzyczna Sobota z Programem Pierwszym Polskiego Radia rejestrowana na żywo w Zakopanem. Na antenie radia pojawią się wywiady z muzykami i organizatorami festiwalu, a wieczorem na wirtualnej zakopiańskiej scenie jazzowej zagrają gwiazdy tegorocznej Wiosny Jazzowej - zespół Harmony Trejo, a po nim w projekcie „Andrzej Zaucha – Songbook” Janusz Szrom i towarzyszący mu czołowi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej: Paweł Perliński, Andrzej Łukasik i Marcin Jahr. Streaming obu koncertów w sieci dostępny będzie dla słuchaczy na FB wydarzenia, FB Miasta Zakopane oraz na portalu Zakopane.pl.

opr. s/ zdj. Piotr Korczak

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl